Zátěžová zkouška Kia Sportage: Čtenáři test MT-mládež – velké, pohodlné, ale s nedostatky v detailech

nebudeme testovat sám, ale s vámi náš dlouhodobý testovací auto: cestování MT-mladíci byli dva týdny s naší Kia Sportage.

MT-Mladíci byli dva týdny se naše doba cestování testeru
MT-Mladíci byli dva týdny se naše doba cestování testeru

Zdroj: Nicks menší showroom

Berlín - Zapípá. Téměř 7000 km nás doprovází Kia Sportage - píp - na naší cestě po Skotsku. Píp, píp. Co to Gepiepe to? Zeptali jsme se sami sebe stejnou otázku.

To je důvod, proč jsme začali hned občas s negativním bod: Sportage je nepříjemné, protože se neustále pípá. Jistě, někdy to dává smysl. Ale většinou zcela neopodstatněné. Kia varuje (s motorem), je-li otevřené dveře řidiče. A při otevírání dveří zavazadlového prostoru. A při zavírání dveří zavazadlového prostoru. A tak jako tak. Stručně řečeno, táborech, byli jsme obzvláště populární, a to zejména v noci.

Kia Sportage: spousta místa, ale ne všude

Cestování s střešního boxu: Kmen je menší, než se očekávalo. Tam jsou krásné dost místa na kolena Cestování s střešního boxu: Kmen je menší, než se očekávalo. Tam jsou krásné dost místa na kolena Zdroj: Nicks malý showroom dost nadával. Na rozdíl od pípání byli jsme celkově spokojeni s autem. Zejména s jeho vybavením. Nádherné kožené sedačky nabízejí místa na čtyřech vnějších sedadlech a větrání v přední řadě. Za prvé, že se necítí příliš dobře. Po chvíli se nikdo však našel nejlepší polohu sezení a cítit velmi pohodlně.

Bylo by hezké, nižší sezení. Dva až tři centimetry větší hloubky by to mělo být. Pak vysoké cestující mají dostatek prostor pro hlavu. Od asi 1,85 m vysoký, headliner proti srsti potlačen.

Na zadní straně chceme také více prostoru. Je-li víko zavazadlového prostoru otáčet (Zapípá), nemá rád narážela hlavu. Ve velké SUV, my prostě nemají očekávat, že budeme muset sklonit pod klapkou.

Kmen Kia pojme 491 litrů zavazadel v listu. Nad okrajem okna, ale není příliš dobře využitelný. Střešní box jsme nebyli kolem během naší cesty. Mazda 6 Kombi (522 litrů) jsme se podobné množství zavazadel bez batohu. mají více prostoru pro nohy cestujících. Zde je Sportage je velmi štědrý. Takže je potřeba umístit častěji.

Ďábel je v detailech

Super: The Sportage automaticky převádí informační mph ve Velké Británii v km / h hodnot Super: The Sportage automaticky převádí informační mph ve Velké Británii v km / h hodnot Zdroj: Nicks malá prodejna stejně První pohled na interiér vyhotovení zwiegespaltenen dojem. Zpracování však není pravda, materiály. Přestože se vešly mezery, tlačítka lze stisknout dobře a chrastítka nic. Ale to, co se dotknete je také z tvrdého plastu. Zejména ve středové konzole na automatické řadicí páky a dveřních panelů, které je zvláště patrné.

Horní část přístrojové desky je pod pěnou, ale falešný šev působí na horní hloupé. Nehledě na to, ale jsme rádi interiér. Ve všech dveřích 1,5 L lahve fit, a existuje mnoho velkých koše. Ve středové konzole může být chytré telefony nabitý indukčně.

Kdy měl díky elektřiny do tří zásuvek 12V a USB nabíjecí zdířky vpředu i vzadu hojně přítomné. Pouze dat USB port pro zábavní systém mobilního telefonu náklady téměř není. Připojení přes Bluetooth je ekonomický - zde ale chybí v některých funkcí dotykové obrazovky.

Toll: Závod Kia má pěkný, vyrovnaný zvuk. Který nás přesvědčil již v Venga před dvěma lety. Také Navi je jeho služba dobrá. Zatímco tam jsou rychlejší systémy, lepší rozlišení dotykové obrazovky a intuitivní operace. Ale podařilo velmi dobře se systémem. Ve Velké Británii, systém automaticky vypočítá dopravní značení do km / h. Co však chybí, je síla zavírání okna.

Vás nutí k autonomnímu řízení

Během cesty, SUV se často stávalo, off-piste Během cesty, SUV se často stávalo, off-piste Zdroj: Nicks malé předváděcí Nejen dopravní značka asistent funguje velmi dobře. Také varování při vyjetí z pruhu dělá svou práci dokonale. Udržuje vůz ve středu pruhu a málokdy dovolí sám Patzer. Bohužel, řidič musí potvrdit svou pozornost k řízení intervence - dotýká nestačí.

S dopravní značkou, slepou skvrnu a varování vybočení z jízdního pruhu se Sportage již pracuje téměř sám. Bohužel, adaptivní tempomat, Kia Sportage za chybějící nejsou nabízeny v tomto balíčku. Také neexistuje žádný Systém Start-Stop ve velkém nafty.

Možná proto, že je spojena s 6-stupňovou plně automatickou převodovkou, na rozdíl od menších motorů. To se zdá být zastaralý a umožňuje motoru otáčet zbytečně vysoké. Samotný motor cítí poměrně slabá tak velké nafty. A to zejména na dálnici se skrývá cítil 50 koní.

Přes Diesel docela žízeň

Spotřeba byla na turné s vysokým podílem silnice v průměru 8,5 litrů na 100 kilometrů. Na dálnici není střešní box jako na 9 před desetinnou čárkou. Ve srovnání s Mazda 6, strávili jsme dobré dva litry méně na podobné jízdní profil.

Který se valí přes Skotsko, není sama na ulici Který se valí přes Skotsko, není sám v ulici Zdroj: Nicks malá showroom To může být vzhledem k velké ploše, v 19-ti palcová kola, převodovky měniče momentu a pohonu všech kol Kia někde. Ale s těmito hodnotami by měl být připraven, pokud máte zájem o Sportage.

Celkově lze říci, Sportage je komfortní cestovních vozů. Jeho napjaté podvozek málo žehlit nerovnosti pryč. K tomu budete potřebovat auto, i přes vysoko položené těžiště nepřispívá ke křivkám. Dokonce i při vysokých rychlostech na dálnicích sotva co přináší mu ze zbytku. Byli jsme překvapeni, že je velmi tichý dovnitř.

Poslední nevýhodou dostane Sportage pro systém všech kol. Na mírném terénu je rychle ohromen. V případě dvou kolech bez trakčního, nejsou ani zpomalil ani moc je odeslán do ostatních kol. Výsledkem je, že narazíte na problém a může opět osvobodit s hybností. „Problém“ je znám již několik generací Sportage. Je to jen SUV, ne SUV.

závěr

Celkově vzato je Sportage je dobré auto. Praktičnost a životní styl držet dobře vyvážené. Nekvalitní beton málo věcí, které mu umožňují řídit za konkurencí. Za tímto účelem je vůz vyhrává cenu.

Kia Sportage 2.0 CRDI 185 GT-Line: Specifikace

 • Motor: 2,0 l skladování turbo-diesel katalyzátor
 • Převodovka: šestistupňová automatická převodovka momentu měnič, pohon všech kol
 • Výkon: 185 hp (136 kW) při 4000 U / min
 • Točivý moment: 400 Nm při 1750 až 2750 ot / min
 • Nejvyšší rychlost: 201 km / h
 • Zrychlení 0-100 km / h: 9,5 s
 • Spotřeba podle výrobce: 6,3 l / 100 km
 • Rok: prosinec 2016
 • Základní cena Kia Sportage 2.0 CRDi 185 AWD: 36.490 €
 • Test auto cena (seznam): 42,860 EUR
 • Délka: 4,480 mm
 • Šířka: 1,855 mm
 • Výška: 1,635 mm
 • Rozvor: 2.670 mm

Další dojmy z Skotsko Travel tam je blog MT-mládež.

Kia Sportage: Test of MOTOR-mluvka ledna

Od této chvíle, zašleme naše nejlepší zprávy jednou denně přes Whatsapp a Insta. Zní to dobře? Pak čtěte zde, jak se můžete zaregistrovat. To trvá jen 2 minuty.

Like this post? Please share to your friends: