40 let Alfa Romeo Giulietta Nuova (Tipo 116) – Hot láska na druhý pohled

Giulietta měla zdědit legendární Giulia - s podivným klínovitého tvaru a převodovky. Neměl rád nikoho, ale byl úspěšný - a to zejména v Německu.

Alfa Romeo Giulietta 1977
Alfa Romeo Giulietta 1977

Zdroj: Alfa Romeo Fiat Chrysler Auta

Kolín nad Rýnem - To by měla být nástupcem klasického Giulia? Výkřik hrůzy zachytil mnoho Alfisti kdy značka Milanese na podzim roku 1977 představila Giulietta (Tipo 116). Možná, že úhlová klínový tvar ( „Nuova Linea“) tohoto sportovního sedanu přišel příliš brzy, za několik let. Možná, že to postrádalo design na charismatu Giulia. to byli stín nad startem Giulietty.

Guiletta jako sportovního modelu Guiletta jako sportovního modelu Zdroj: Alfa Romeo Fiat Chrysler automobily Zde je „Julchen“, ale přizpůsobeny technologii propracovaný transaxle jízdy od Alfetta. Pro Alfa Romeo se sklidí vášnivou chválu od kritiků i diváků po celá léta. A konečně, koncept předního motoru a převodovky a spojovací zadní zaručen perfektně vyvážené rozložení hmotnosti. A vynikající jízdní vlastnosti, sudé fanoušci BMW přesvědčily a Německo založena jako nejdůležitější exportní trh pro Italy.

Giulietta byla nejprodávanější Alfa - ale jen po fázi seznámení. Alfa žádný problém, protože reklama říká: „Last Chance Harvey ... Jednou z výtek uděláme nám líbí moc. Protože čas pracuje pro Giulietta. "

Motory s 100.000 km zárukou

Ledabyle smontované a rychle nerez Alfasud poškodil pověst Italů. Takže o dlouhodobých kvalit Südeuropäerin žádné pochybnosti přišel se Giulietta získal dvouletou záruku laku a pak jedinečnou 100.000 kilometrů záruka na motor. by také měla zprostředkovat emoce Formule 1 mistr světa Niki Lauda. Byl hodnocen jako nový dlužník jezdce F1 v Brabham-Alfa Giulietta na prvním 999 jeho autogram.

Nicméně, udržitelné fascinace zprostředkované pouze rychlý speciální edice s magickým „ti“ těsnění u sportovní Alfa Giulietta koná ZENDER sport a nakonec turbo Giulietta. Rovnoměrné ukazoval 323i svůj integrovaný zadní spoiler. Giulietta 2,0-litrový dieselový motor sám vždy spokojit s rolí nika - přestože Světový rekord o vznětové ve vysokorychlostní trati v Nardo 1982 dělal globální titulky.

Když se Giulietta v roce 1985 předal štafetu Alfa 75, bylo dodáno celkem 380.000 kusů modelu střední třídy. Na konci slušné výsledku druhé generace Giulietta. Prodaný, třikrát více než se stejným názvem, vybudovala v roce 1964 předchůdce. Pouze Giulia byl úspěšný - ale který byl vyroben po dobu 16 let.

Úspěch přes červených číslech

Guiletta 1983 Guiletta 1983 Zdroj: Alfa Romeo Fiat Chrysler automobily polovině 1970 byla Alfa Romeo navzdory červených čísel opět výrobcem globální vysoké hlasitosti. Dokonce i v Německu dostat respektovat úspěchy proti BMW. pobídl letu z evidenčních statistik, a to především Alfasud a Alfetta, ale také starší Giulia. Odpovídajícím způsobem vysoká očekávání bylo odhaleno 1977 Giulietta.

S agresivními konturami, agilní motory a sofistikované de Dion zadní nápravou by měli vyhrát, a to zejména mladší řidiči a otcové. Proto je čtyřdveřový pro cestující vzadu nabídl více prostoru než konkurence. Pod krátké pahýl ocasu vejde 420 litrů zavazadel. Neobyčejně svěží standardní vybavení se nezdařilo: tónovaná skla, otáčkoměr a převodovkou pětistupňovou byli vždy na palubě. Ten byl v té době ani u šestiválcového standardu BMW.

Na druhou stranu, ceny Giulietty byly ambiciózní. Začali v polovině roku 1978 na 16,490 značek. spíše, že pro rodiny s dětmi transaxle sportovci stát než srovnatelné BMW řady 3 nebo Audi 80. A také vynikal italské konkurenty, jako Lancia Beta.

byl julchen pozdě silný

Kromě základní čtyřválec 1,3l motoru (90 k) by zejména 200 značky dražší, 108 hp 1,6-litrový Giuletta zprostředkovat „silný požitek z jízdy“ (Citace Alfa). Na oplátku tito 175 km / h byl ostrý Giulietta, ale ne dost rychle - zejména pokud obnovená debata o omezení rychlosti na dálnicích byl zastaven 1978th

Turbo Delta podařilo 206 kilometrů za hodinu na vrcholu Turbo Delta podařilo 206 kilometrů za hodinu ve špičce Zdroj: proč Alfa Romeo Fiat Chrysler Auta Alfa předloženy dva špičkové modely. S 122-hp 1,8-litrový zážehový motor s, 180 km / h. Doplňuje se 2,0 l čtyřválec i učil nějaké Audi pěti-válec motoru a BMW Sechsender strach. Také je zde přítomna byla nízká hmotnost Giulietta, která přinesla prázdný právě více než 1000 kilogramů výhodu.

byl vyloženě dráždí nízká, navíc standardní spotřeba okázalý Ital, který byl uveden jako 7,5 litru. Ve skutečnosti byly hodnoty spotřeby Giulietta V testech odborném tisku, ale pak se do 13 litrů na 100 kilometrů. Giulietta kupující zdálo málo starat o rozdílu. Ale Alfa Romeo reagoval na podzim 1981 a snížil na skutečnou a standardizovanou spotřebu čtyřválce s vyšším poměrem na pátý rychlostní stupeň.

Při konstantní rychlosti 90 km / h Giulietta spotřebované v souladu s normou nyní jen 6,6 litru. Rozdíly v každodenním životě byly také významně nižší. Takže Knauserpotential byla téměř vyčerpána. Důkazy o 1983 nachgelegte 2,0 l turbo nafty, která se právě zapotřebí 0,4 litrů méně paliva - ale bylo mnohem dražší a získá pouze 82 koní.

"poslední skutečný Alfa"

Tyto Guilettas rodina shledání Guilettas rodina setkání Zdroj: Alfa Romeo Fiat Chrysler Auta Poptávka po variantu naftového byl omezen. pak vznětový motor ve sportovním Alfa, což se zdálo podivné. Ne tak pro BMW, jako Bavoři o něco později dal se šestiválcových vznětových motorů BMW 5 a 3 série. V tomto okamžiku Giulietta spěchal již obdrželi zenitu své kariéry. K oslavě, tam byl nabitý a je omezena na 361 jednotek Turbo závodník.

170 hp a 206 km / h flotila Giulietta 2.0 Turbo Delta byl určen jako model homologace pro závodní použití. Ty by měly mít Zdědit Alfetta GTV 6, který vyhrál čtyři mistrovství Evropy. Ale pak to dopadlo jinak, protože Alfa 75 rychleji, než se očekávalo, se stal nástupcem Giulietta. Opět, v klínovité Nuova Linea s převodovkou koncepce a zadním pohonem. Proč on je ctěn mnoho Alfisti jako „poslední skutečný Alfa“. Toto zasloužené uznání jako klasický Alfa nezískal Nuova Giulietta dnes. V souladu s tím pár přežívajících sedany zaznamenán statistiky.

kronika

 • 1950: Vývoj prvního malého rozsahu Alfa Romeo, později Giulietta pokračuje
 • 1954: Světová premiéra pro Giulietta Sprint
 • 1955: The Giuletta Berlina (sedan) je zaveden. Americký sportovní automobil dovozce Max Hoffman je vývoj Giulietta Spider od
 • 1962 Giulia oslavuje jako nástupce Giulietta světové premiéry
 • 1964: Giulietta sedan je vyjmuta z produkce
 • 1976: Ermanno Cressoni je ředitelem Centro Stile Alfa Romeo a dotváří na nadcházející Giulietta
 • 1977: Světová premiéra Nuova Giulietta (Tipo 116) na frankfurtském autosalonu IAA, série začne v listopadu v práci Arese / Itálie. Spuštění zpočátku jen s 1,3- a 1,6-litrové motory. Niki Lauda je povinen podle Brabham-Alfa Romeo šéf týmu Bernie Ecclestone jako řidič pro nadcházející sezónu Formule 1. Niki Lauda podepsal poté prvních 999 vozů Giulietta a Alfa značky velvyslance Model Úvod
 • 1978: V loňském roce tržeb za Giulia
 • 1979: Nová Giulietta 1.8 je výkon s 122 hp. U některých trzích již existuje Giulietta 2,0-litrový motor
 • 1980: Nový špičkový model Giuletta 2.0 začíná s 130 hp, nejprve jako speciální edici s úpravami faceliftu Giulietta. Pouze v Itálii je Giulietta Super grigio nube metallizzato, čalounění a hnědými sedáky s béžovým vložkami
 • 1981: Ve Frankfurtu Motor debutující v září, na facelift verze Giulietty. Kromě toho zvláštní vydání Super 2.0 se zavádí tři tónu barev a dvoubarevným přístrojové desce pro Německo
 • 1982: Prezentace Giulietty s 2,0 l turbo dieselovým motorem. Mezi 82 koňských sil diesels dosaženo na 28.10. na vysokorychlostní trati v italských Nardo FIA světové rekordy v kategorii A. 2,0-litrový Giulietta je prodáván jako speciální model pod označením 2.0 ti
 • 1983: Uvedení na trh Giulietta 2,0 turbo diesel s 82 hp motor od VM. Kromě toho zavedení Turbo Giulietta Delta auto s Avio turbodmychadlem, které vyvolá 2,0 litru čtyřválcovým 40 koní navíc. Další charakteristiky Turbo Delta jsou olejový chladič, kotoučové brzdy, které mají dva třmeny na disku a ukazatel plnicího tlaku namísto průměru trysky ventilu. Tuner Zender zavádí ve spolupráci s Alfa Romeo Německo, limitované edice 150 jednotek Giulietta Zender Alfa sport, který je určen v dvoubarevném laku a je k dispozici 15-palcová hliníková kola. Dodávka od následujícího roku
 • 1984: přejmenování speciálního modelu Giulietta 2,0 Ti v Giuletta 2.0 bez omezení množství. V Itálii jsou více Giulietta kvóty dodávány jako záchranná vozidla na policii
 • 1985, druhé generace Giuletta podle 379,691 jednotek a zahájení Giulietta nástupce Alfa výroby výstupu 75
 • 2010: Třetí generace Giulietta bude předložen

Od této chvíle, zašleme naše nejlepší zprávy jednou denně přes Whatsapp a Insta. Zní to dobře? Pak čtěte zde, jak se můžete zaregistrovat. To trvá jen 2 minuty.

Like this post? Please share to your friends: