Skoda Kodiaq (2017) a Superb (2016) ve srovnávacím testu, ceny – Velký a Bigger

Toto SUV Škoda se daří dobře: The Kodiaq nastaví, kde se spustí Superb prostor. Srovnávali jsme velké SUV s jeho technickou bratrem.

Skoda Kodiaq (2017) a Superb (2016) ve srovnání: Dva velké Skoda
Skoda Kodiaq (2017) a Superb (2016) ve srovnání: Dva velké Skoda

Zdroj: MOTOR-TALK

Berlín - kde normálně vše o Audi, Škoda je dnes zaměřit. Náš test Kodiaq zaparkované během mise před Audi Forum v Ingolstadtu mezi A3, A4 a TT. Dav lidí se choulili kolem SUV. Pokud se jedná o nový, zvědavý Audianer chtít vědět. A s tím, co Audi by se dal přirovnat k.

Odpověď: Z technického hlediska, další Q3. Velikost jde vstříc Q7, alespoň uvnitř. Skutečná konkurence, tam jsou hlavně in-house. Kodiaq je Škoda něco jako SUV verze Superb. Oba vozy mají podobnou velikost, pohony a cenou.

Máme Kodiaq s naší současnou životní testeru, je Superb srovnání. Jak diesel a DSG, ale s rozdíly ve výkonu a pohonu. A poznámka: Kodiaq je důležitým doplňkem k vrcholu - a to doslova.

Rozměry a prostor: Huge. oba

Skoda Superb boční pohled: Docela dlouho. 4,86 of zástěra na zástěře, 2,84 metrů rozvorem Skoda Superb boční pohled: Docela dlouho. 4,86 of zástěra na zástěře, 2,84 metrů vzdálené rozvoru Zdroj: MOTOR-TALK Dokonce obrovský auto má své meze. 4,86 m dlouhý, 2,84 metrů rozvorem a koncept kompaktní motor Škoda Superb ve vnitrozemí je větší než většina modelů z vyšší střední třídy. 1950 litrů Maximální zatížení (v kombinaci) se ani současný Mercedes třídy E (S213). Ale více než pět lidí, nejsou v žádném místě Superb. Není v Combi a už vůbec ne v naší limuzíny. Vzhledem k tomu, Kodiaq musí běžel.

Buduje podstatně vyšší. SUV up. S 1.67 m, je dominantou Superb o 20 centimetrů. Dost na to, distribuovat hodně prostoru a aby se zdržela na délku. 4.70 metrů měří velké SUV, takže dobrý něco méně než Superb. Přesto, on pozve až 2065 litrů, jako sedmimístné nicméně stále 2005 litrů. S limitovanou sezení 270 litrů zůstat.

Zadní sedadlo v Kodiaq mohou posunout. je stále pevně na zádech, tak děti sedí dobře. V druhé řadě, oba vozy nabízejí dostatek prostoru, a to zejména v kolenou.

Interiér a provedení: Jasné a praktické

Situace je podobná v popředí. V Kodiaq a Superb sedí pohodlně - rovně a vysoký s dobrou vizi, útulnější myšlenky roztroušeně ve Superb v Kodiaq. Vizuálně kabina, funkční, ale stěží liší. Ergonomie a ovládání jsou bezvadný, pocit je v pořádku.

Skoda Kodiaq boční pohled: S délkou 4,70 SUV je poměrně kompaktní, rozvor je 2,79 metrů Skoda Kodiaq boční pohled: S délkou 4,70 SUV je poměrně kompaktní, rozvor je 2,79 m Zdroj: MOTOR-TALK V pohledu a dostat se používá Škoda pod pěnových plastů. mohou piano argumentovat, z tvrdého plastu u země je sotva znatelný - zejména proto, volanty, loketní opěrky a řadicí páka DSG příjemnou atmosféru. Skutečnost, že je Superb byla o několik let starší než Kodiaq, si ani nevšimnete,.

Rádio, infotainment a asistence: dotykové obrazovky a některé autonomie

Větší rozdíly existují dokud infotainment. Zde půl generace pokračuje Kodiaq. V něm je aktuální verze navigačního systému až s prací 9,2 palců diagonálně a téměř zcela bez tlačítek. Navigační systém v Superb staví stejné velikosti a stále má skutečné tlačítka na bocích. Pro faceliftu, že se změní. Do té doby jsme rádi, o hmatovou zpětnou vazbu, ale chybějící on-line funkcí.

Podporovat a pomáhat velkých modelů Škoda stejně dobře. Nicméně, nejvíce externí náklady. Volitelné hold Kodiaq a Superb vzdálenost a sledovat, které vám pomohou zůstat vzhůru, parkoviště a zjednodušit zve s jeho elektrickým pátých dveří. V SUV je další jízdní režimy terénu. Charakteristika změna ABS a přenosu, aby se lépe bahnem. Pokud by tam vlastně žene Kodiaq.

Drive: Společný rozsah motorů

Skoda Superb kufr: Superb již zve sedan dostatečnou zavazadlo Skoda Superb kufr: Superb již zve sedan za postačující Úschova jeden zdroj: MOTOR-TALK Technicky Superb a Kodiaq téměř neliší. Oba jsou založeny na stejné platformě a mají podobné motorů a převodovek rozsah. Náš test proběhl velmi Kodiaq SUV vybaveno pohonem všech kol a objemem motoru 150 koňských sil (2,0 TDI). Náš Superb (také 2.0 TDI) pohony s 190 hp pouze na přední kola. Motory poskytuje Škoda dvěma auty.

Největší rozdíl: V Kodiaq sedmi-rychlostní převodovka dvouspojková ( „DQ500“) funguje. Superb ještě zapnutý šest ozubených kol ( „DQ250“). Varianta v Kodiaq cítil v testu více spontánně, nastavení a sepnutí souhlasit s oběma. Superb dostane Očekává se, že facelift má nahradit přenosu ( „DQ381“).

Přes všechny podobnosti, existují rozdíly při jízdě. Kodiaq je vyšší a těžší, rychlejší a proto se zpomaluje. Podle našeho dua je to způsobeno různými motory. Se stejnou jednotku (150 koní, to vše-kolo), Superb ještě o vteřinu ve sprintu a 20 km / h při konečné rychlosti vpřed.

V každodenním životě, to nevadí. Jednotky jsou vhodné pro automobily a nikdy cítit slabé nebo ohromen. Za studena, diesel hřebíky. Po pouhých několika minutách mírného Growl vnitřních záležitostí.

Skoda Kodiaq Interiér: The Kodiaq má samostatnou kokpit a vytváří uvnitř vysoko Skoda Kodiaq Interiér: The Kodiaq má samostatnou kokpit a vytváří uvnitř vysoko Zdroj: MOTOR-TALK Těžký pohonem všech čtyř kol a vysoká stavba aby Kodiaq ale žízeň. Na dojíždění do oblasti kolem Berlína se spotřebovává 6,2 litru na 100 kilometrů - dobrý půl litru více než Superb. Na dálnici je 1,5 litru mezi sedan a SUV: Na velkou vzdálenost (do 160 km / h) injekčně Superb hladké sedm litrů na 100 kilometrů ten, kdo Kodiaq osm a půl.

Odpružení a řízení: přímé nebo neuspěchaný

S podvozkem je to podobné. Vysoká těžiště v Kodiaq padá, ale stěží znepokojující. SUV pružiny pohodlná, aniž by byl houbovité nebo neklid. Ve srovnání s tím Superb cítí přímý. Jasná: Tato SUV musí zvedat více hmoty za rohem. dorazil na příkaz řízení v celém těle, to trvá déle. Sportovní nikdo by se očekávat, že tak jako tak. Dlouhé vzdálenosti, oba dobře.

Závěr, vybavení a ceny

Naše srovnání ukazuje: The Kodiaq dělá Škoda dobrého. SUV doplňuje Superb na klíčových místech. To se může ubytovat sedm osob, popadne objemné zavazadlo a vytváří relativně kompaktní - ve městě je kratší a sotva širší SUV je lepší volbou. Superb driving pružnější a úspornější. Umístěte Chybí zde příliš často, ať už limuzíny nebo Combi.

Škoda Kodiaq přichází jako 7-místné provedení. Vzadu sedí dětem, Škoda Kodiaq přichází jako 7-místné provedení. Vzadu sedí děti dobře Zdroj: MOTOR-TALK cenou jsou dvě par. Mezi Kodiaq a skvělým Combi, z nichž každá má 150 PS naftou, jsou 690 Euro Základní cena. Zvláštní náklady na zařízení stejný rozsah motoru je téměř identický. Když Kodiaq Škoda se zaměřuje spíše na pohonu všech kol. A tak se rozhodli účel nebo chuti: The Kodiaq po dobu delší než pět osob, Superb na dlouhou trať.

Škoda Kodiaq začíná na 26,150 eur. Existuje 125 benzín-HP, pohon předních kol a převodovka. Konfigurace testována jednotka je alespoň 34,590 eur. Superb začíná jako sedan s 25,750 eur, také s 125 koňských sil a pohonem předních kol. Velké vznětové náklady nejméně 35,850 euro, Kombinace zadní dalších 1000 eur navíc.

U obou vozů doporučujeme Abstandstempomat, parkovací senzory a obchodní balík „Amundsen“. V Kodiaq zahrnuje i LED světla. V Superb existuje jen xenon. K tomu, balíček off-road je k dispozici - pokud by to mělo být jen trochu polní cesta a ne SUV.

Specifikace: Škoda Superb a Škoda Kodiaq

 • Model: Škoda Superb 2.0 TDI DSG Sportline
 • Motor: 2.0 TDI s katalyzátorem SCR
 • Převodovka: šestistupňová převodovka Dvojitá spojka, pohon zadních kol
 • Výkon: 190 hp (140 kW) při 3500 až 4000 ot / min
 • Točivý moment: 400 Nm při 1750 až 3250 ot / min
 • Nejvyšší rychlost: 235 km / h
 • Zrychlení 0-100 km / h: 7,7 s
 • Spotřeba dle NEDC: 4,5 l / 100 km
 • Délka: 4,86 ​​m
 • Šířka: 1,86 m
 • Výška: 1,47 m
 • Rozvor: 2,84 m
 • Kufr: 625-1760 l
 • Hmotnost: 1505 kg
 • Objem nádrže: 66 l
 • Test auto cena (seznam): 48,948.98 eur
 • Model: Skoda Kodiaq Style 2.0 TDI DSG 4x4
 • Motor: 2.0 TDI s katalyzátorem SCR
 • Převodovka: sedmistupňová dvojitá převodovka spojka, pohonu všech kol
 • Výkon 150 hp (110 kW) při 3500 až 4000 U / min
 • Točivý moment: 340 Nm při 1750 až 3000 ot / min
 • Nejvyšší rychlost: 194 km / h
 • Zrychlení 0-100 km / h: 10,2 sec
 • Spotřeba dle NEDC: 5,6 l / 100 km
 • Délka: 4,70 m
 • Šířka: 1,88 m
 • Výška: 1,68 m
 • Rozvor: 2,79 m
 • Kufr: 765-2005 l (síta monopost bez rezervního kola)
 • Hmotnost: 1.740 kg
 • Objem nádrže: 60 l
 • Test auto cena (seznam): 50,019.98 eur

Like this post? Please share to your friends: