Průvodce nákupem na leasing užitečné pro jednotlivce? – Co je třeba vzít v úvahu při soukromé leasing

Většina firemních vozidel jsou pronajaté. Vzhledem k tomu, že má značné výhody pro firmy. Nicméně, leasing je výhodné pro soukromé spotřebitele? To ukazuje náš přehled.

Měsíční náklady na leasing jsou nízké. Ve srovnání s nákupem na splátky, ale nájemce získává žádný majetkový podíl v autě
Měsíční náklady na leasing jsou nízké. Ve srovnání s nákupem na splátky, ale nájemce získává žádný majetkový podíl v autě

Zdroj: picture alliance / dpa

Dusseldorf - zájemcům o koupi automobilu platit za své nové auto většinou v hotovosti nebo ve splátkách. Nájemní smlouvy, jak jsou typické pro služební auto, tam jsou vzácné pouze pro fyzické osoby. Zde je nájemné na čas na první pohled zdá být atraktivnější: The Velký nákup investičních vynechán, měsíční platby jsou zvládnutelné, a nakonec si auto bez větší námahy jít znovu.

Ralf Scherfling spotřebitelského Severním Porýní-Vestfálsku stále věří, že leasing je ziskové ve většině případů jen pro firmy. "Vzhledem k tomu, významné výhody, jako je daňová uznatelnost nebo neutrality rozvahy se nevztahuje na soukromé osoby nebo hrát žádnou roli pro ně"Říká. Ale nezávislí a nezávislí dodavatelé, kteří využívají jejich pronajaté auto, zejména odborně, sazby mohou často také vydávat od daně.

Nízké sazby, ale žádný nárok na vlastnictví

U leasingu je vozidlo pronajaté na předem stanovenou dobu S leasing vozidla po předem stanovenou dobu pronajmout Zdroj: obraz aliance / DPA

Navíc, jednotlivci mohou těžit z výhody nízkých měsíčních splátkách. Je důležité poznamenat, zde: "nájemce Nikdy dosáhl soukromé nájemní vlastnictví věci, ale dostane pouze užívací právo udělené"Constantin Hack deklarované Auto Club Europa (ACE). "Spotřebitelé si musí uvědomit, že v konečném důsledku porovnávat jablka a pomeranče, a pouhé zvážení měsíčního poplatku není smysluplné"Říká, že spotřebitel obhájce Scherfling tak.

Pokud si jen chcete použít auto a nemají, což klade důraz na komfort a nízké provozní náklady, ale může těžit z leasingu. Protože rozdíl v měsíčních plateb je často značně vysvětluje Marius Rechenbach se autobanks Working Group (AKA): "protože nájemní smlouva, kupní cena vozidla nemusí být splacen, ale pouze znehodnocení vozidla, výše měsíčních splátek je často téměř o polovinu méně než míra financování"Říká.

Pokud jste pronájem auta, ale také může přizpůsobit svým přáním a potřebám. "Jednotlivci mohou používat volně konfigurovatelné, nové auto snů v každodenním životě - s prostých měsíčních splátkách"Říká Constantin Hack. Prostřednictvím takzvaných balíčků služeb jsou často náklady na pojištění a údržbu měsíční platby. Pro řidiče, kteří chtějí mít veškeré náklady na mysli a chtějí se postarat o malého papírování, Leasing nabízí několik výhod. "Leasing je v podstatě all-inclusive dovolenou v autech"Říká Hack.

Po skončení doby trvání smlouvy, zákazník vrátí auto na dohodnuté zůstatkové hodnoty k prodejci a pak - například opět prostřednictvím leasingu - zvolit nového vozidla. "Nájemce nemusí starat o prodeji vozidla po uplynutí doby leasingu"Říká Rechbach od AKA. Zbytková hodnota vozidla se vypočítává zpravidla z vybrané trvání smlouvy a kilometrů za rok.

Poškození pronajatých vozidel může být drahé

Poskytuje leasingová společnost při návratu k poškození vozidla stanovena, může následně přijít náklady na nájemce Poskytuje leasingová společnost, která vznikla při návratu škody na vozidle, může se nájemce následně stojí přicházejí Zdroj: obraz aliance / DPA

Ale stejně jako skutečný all-inclusive dovolená někdy hrozit překvapení: v průběhu trvání musí být Nájemcem jinak postarat o svého vozu, jako by to byl jeho soukromé auto.

V opačném případě může dojít k problémům s vracením v závislosti na leasingovém modelu, protože vozidlo nesplňuje smluvní podmínku. Škrábance nebo promáčknutí na vozidle a opotřebení pneumatik a interiéru mohou být drahé platit leasingové společnosti často.

Také bude stanovena ve smlouvě často ujetých kilometrů, že nájemce může kumulativně řídit. Pokud překročí tuto dodatečnou platbu je splatná. A nájemní často může předčasně ukončit. Podle ADAC, je v některých smlouvách, ale zvláštní práva, jako je tomu v případě krádeže. Vzhledem k tomu, takové jemnosti doporučuje, aby autoklub studovat nájemní smlouvy důkladně před podpisem.

Kdo chce řídit auto i po skončení doby trvání smlouvy, může dealer také zajistit tzv právo nákupu, říká ADAC. Spotřebitelé by si měli dát, ale psaní. Slovní dohoda není právně závazná a v případě sporu často těžko dokázat. Kromě toho taková smlouva je vždy uzavřena mezi nájemcem a distributorů, kteří za to leasingová společnost se nepodílejí. Má prodejce mezitím do bankrotu, aby se možnost nákupu již není platný.

Můžete si najít více MOTOR-talk-News na našem jasné 7-denní pohled

Like this post? Please share to your friends: