Citroën Space Tourer, Peugeot Traveler: Hnací zpráva, test – Nic se pohybuje byste si Citroën – ale Peugeot nebo Toyota

Už konečně dorazila, válcování "větší salonky" Peugeot a Citroen. Může verze pro cestující na služební cestě a Space Tourer uplatnit svůj nárok? První jízda.

Čtyři motory, tři délky, dva rozvory, mnoho asistenčních systémů a měkkých kožených křeslech: Variety a zařízení by měly předat francouzskému přívěsy proti VW Multivan, Ford Tourneo Custom a spolupráci
Čtyři motory, tři délky, dva rozvory, mnoho asistenčních systémů a měkkých kožených křeslech: Variety a zařízení by měly předat francouzskému přívěsy proti VW Multivan, Ford Tourneo Custom a spolupráci

Zdroj: Groupe PSA

Bonn - Co kufr. Jistě, spousta místa patří v segmentu dodávkových a Großraumvans core business. Tato nová francouzská místa tělocvična nastavení něco navíc: Kde by pojmout středovou konzolu je na pultech dveří obrovský prázdný prostor bude trvat mnoho malých vozů jako kufru.

Proč mluvíme o něčem anonymně z „Francouzský“? Protože tento vůz má mnoho jmen. Citroën prodal ji jako užitkové vozidlo Jumpy (nebo jako auto "Jumpy Combi") a jako skutečné auto Space Tourer, Peugeot Expert a analogové a Taveller. Toyota nabízí vůz také jako PROACE. Všechny tyto modely jsou technicky identické and roll ze závodu společnosti PSA v Valenciennes - starý „Eurovan“ -Werk, PSA a Fiat v roce 1978 založil společně.

Verze pro cestující se liší především svými možnostmi zařízení nákladního vozu, který ještě horké Citroën Jumpy a Peugeot Expert Verze pro cestující se liší především svými možnostmi zařízení na vozíku, který pokračuje v Citroën Jumpy a Peugeot Expert horké Zdroj: Groupe PSA je společný všem základny: samolepicích hmot platformě modulární EMP2 vozů. Tím, motorová nafta s 1,6 nebo 2,0 litrů ve čtyřech úrovních, dva rozvory a tři délky těla. Tak proč mnoho jmen? Vzhledem k tomu, že auta přinést tolik výbavy automobilu, kterou jste chtěli odlišit silnější, říká PSA.

Auta, nákladní auta, společenská místnost?

Dnes budeme řídit Citroën Space Tourer a Peugeot Traveler. Citroën vidí prostor tourer spíše než velké taxi nebo rodinný autobus, Peugeot rád mluví o „business“ raketoplánu s obývacím atmosférou. A chce používat nejpřísnější normy v příštím roce s válcováním „Business Lounge“. Rozdíl je poněkud umělý, protože zařízení katalogy obou modelů jsou jen stěží liší - a to i Citroën nabídne obývací prostory 2017th

Dvě sesterské modely mají společné: interiér není úplně dosáhnout úrovně, která naznačuje, že „Lounge“ nárok. Přístrojová deska a výplně dveří jsou vyrobeny z tvrdého plastu a mají střízlivý - Navzdory dekorativní hliníkovou sponou na straně spolujezdce, přes kožený volant a hlavice řadící páky design v příslušném vzhled.

sezení za volantem není aut, ale dodávky: strmé, ve svislé poloze, v blízkosti volantu. Zde však sedíte na jemné, čalouněné kožených křesel - za poplatek elektricky nastavitelná, vyhřívaná a s masážní funkcí. Které se hodí.

Space (téměř) bez konce

Mnohem důležitější Van, je stále co zapadá za první řadě: hodně. V konfiguraci pětimístný, je dělená v poměru 60:40 trojitého sedadla a, v závislosti na délce těla, 750-2011 litrů zavazadlového prostoru na spodním okraji okna. Opěradlo lze složit, přesunout celý banku nebo rozšířit.

Za druhou řadou ještě vejde do libovolné délky, třetiny, rovněž otočné a posuvné. Tady, téměř cokoliv. Není neobvyklé: Kdo chce rozšířit sedadel nebo přesunout, potřebuje sílu. Verze společenská z 2017 zahrnuje čtyři jednotlivá místa a navíc zatahovací tabulky. Chcete-li potom nastavte elegantní, velkou skleněnou střechou a samozřejmě samostatný klimatizační systém.

Bohatě polstrované kožené křeslo, a to je osm: Dobrý sit ponechává v novém PSA Van Bohatě polstrované kožené křeslo, a osm ze stejného: Dobrý sit ponechává v novém PSA Van Zdroj: Groupe PSA velmi prakticky, dva velké posuvné dveře, které fungují elektricky z druhého zařízení linky a dokonce i open pěšky kopu Unters záď. Ale pak budete muset pohybovat kolem auta najednou. Pro velký, široký-otevírání dveří zavazadlového prostoru A Elektrické by také hezké, že není. Koneckonců, okno lze otevřít samostatně.

Dobrý podvozek, hrubé pedály

Řízení, odpružení a převodovky dát designéry pro Peugeot, Citroen a Toyota stejné. Malé motory nepřináší s PSA na testovací jízdu. Silný 2,0 litru motorové nafty pohyb velké Van dostatečně rychle, je spotřeba 7-8 l / 100 km, aby (standardní hodnota poháněného-150 PS-verze: 5,3 l / 100 km). Automatický je určen pouze pro vrchní nafty (177 koní).

Z auta zážitek z jízdy nechcete mluvit vážně. K tomu, spojka, řízení je příliš hrubý, aby lhostejný. Brzdový pedál nabídla neobvykle velkou vůli na jedné testovací auto v jiném vozidle adaptoval hlas.

Dobrý: I bez nákladu jízdní komfort fit. Není zcela zřejmé, jak mnoho dodávky pružiny pouze optimálně se spoustou hmotnosti na zadní nápravě. PSA se za budovou suspenze proměnné tvrdosti, který se přizpůsobí dané hmotnosti vozidla - povolené zatížení je závislá na zařízení 600 až 1000 kilogramů.

Asistent: Full Operation z Francie

Přestože Citroën Space Tourer a Peugeot Traveler jízdy pouze částečně jako osobních automobilů - ale může definitivně zajistit, aby s moderním připojení, pohodlí a spoustu asistentů. Unikátní v této třídě je head-up display. lane departure warning, dopravní značka uznání, high-paprsek asistent, Totwinkelwarner, adaptivní tempomat, a Co: Proti dostatkem prostředků, Van může paluba ven střední úrovni.

Tolik zapadne Citroën a Peugeot Tourer Space Traveler: Zadání objemu fixní spouštěcí není opravdu smysl v tomto modelu Tolik zapadá do Citroënu Space Tourer a Peugeot Traveler: Zadání objemu fixní spouštěcí činí tento model není opravdu smysl Zdroj: Groupe PSA i smlouvat lovci by se neobejde bez parkovacího bzučák a zadním fotoaparátem: Navzdory jasně viditelných hran vozu je matoucí pouze svou délkou a výškou ,

V případě, že cena je horký?

Není pochyb: S mnoha možností, může být cena odebrána rychle vynořil ze základního počtu 34 380 eur. K dispozici jsou na služební cestě nebo Space Tourer v 4.60 m krátké verzi. Bohužel, to je k dispozici pouze v jednodušším obchodního zařízení, objeví bez kůže masážní křesla v ceníku, například pro taxi kvalitní syntetické kůže.

Dobrý: Boční airbagy v sérii 2 a 3 jsou standardní PSA. K tomu VW Multivan vyžaduje dokonce 500 eur navíc plus volba „Dobrou noc balíčku" o dalších 650 eur. Obecně platí, že jeden je vždy několik tisíc zůstávají na srovnatelné konfiguraci s PSA modely níže uvedených cen pro VW Multivan nebo Mercedes V-Class.

Samozřejmě, že ne zcela neúmyslné. A pouze 4,60 m na délku bude třeba hledat jinde sotva osm nebo devět křesel. Naopak ti, kteří jsou odvážné dost všemi dodavatelnou luxus, zaplatit alespoň 45,610 EUR pro Peugeot a Citroen dokonce 48,060 euro na seznamu. Z tohoto luxusního zařízení, jako jsou kožené sedačky a skleněnou střechou jsou pak postavena v roce.

Specifikace: Citroën Space Tourer, Peugeot Traveler

Motory a převodovky:

 • 1,6l Diesel, 95 k, 210 Nm, 5,6 l / 100 km (NEDC), pětistupňovou manuální převodovka, V-Max: 145 km / h
 • 1,6 litru motorové nafty, 116 kW, 300 Nm, 5,2 l / 100 km (NEDC); Šestistupňová manuální převodovka, V-Max: 160 km / h
 • 2,0l Diesel, 150 kW, 370 Nm, 5,3 l / 100 km (NEDC), šestistupňovou manuální převodovka, V-Max: 170 km / h
 • 2,0l Diesel, 177 kW, 400 Nm, 5,7 l / 100 km (NEDC), šestistupňovou automatickou, V-Max: 170 km / h

Váhy a míry

 • Délka: 4,606 m; 4,956 m; 5,308 m
 • Šířka: 1,92 m (. O Spiegel)
 • Výška: 1,89 m
 • Rozvory: 2,925 m; 3275 m
 • Nádrž: 70 l
 • Zavazadlový prostor: viz tabulka
 • Pohotovostní hmotnost: 1611 až 1780 kg
 • Tažné kapacita: 1800 až 2300 kg
 • Základní cena: 34380 EUR

Design: Je tu trochu, ale ze všeho nejvíc modulární platformy umožňuje mnoho variací, krátké převisy a relativně nízká hmotnost Design: Je tu trochu, ale ze všeho nejvíc modulární platformy umožňuje mnoho variací, krátké převisy a relativně nízká hmotnost

Like this post? Please share to your friends: