Kia Sportage test wytrzymałości: Czytelnicy test MT-Młodzików – duże, wygodne, ale ze słabości w szczegółach

Nie będziemy testować sam, ale z wami nasza długoterminowa samochód testowy: podróżowanie MT-młodzieży były dwa tygodnie z naszego Kia Sportage.

MT-Dzieci były dwa tygodnie z naszego testera czas podróży
MT-Dzieci były dwa tygodnie z naszego testera czas podróży

Źródło: Nicks mniejszy showroom

Berlin - Beep, beep. Prawie 7000 kilometrów towarzyszy nam Kia Sportage - sygnał - na naszej podróży po Szkocji. Beep, beep. Co to Gepiepe do? zadaliśmy sobie to samo pytanie.

Dlatego zaczęliśmy prawo czasami z ujemnym punkcie: Sportage jest denerwujące, ponieważ stale sygnał dźwiękowy. Oczywiście, czasami ma to sens. Ale przede wszystkim całkowicie bezpodstawne. Kia ostrzega (z silnikiem), gdy drzwi kierowcy są otwarte. I podczas otwierania bagażnika. I przy zamykaniu klapy tylnej. A w każdym razie. W skrócie, obozy, byliśmy szczególnie popularny, szczególnie w nocy.

Kia Sportage: dużo miejsca, ale nie wszędzie

Podróż z bagażnikiem dachowym: Bagażnik jest mniejszy niż oczekiwano. Są piękne dużo przestrzeni na kolana Podróż z bagażnikiem dachowym: Bagażnik jest mniejszy niż oczekiwano. Są piękne dużo przestrzeni na kolana Źródło: Nicks mały showroom Dość skarcił. Oprócz beeping byliśmy na cały zadowolony z samochodu. Zwłaszcza ze swoich obiektów. Piękne skórzane fotele oferują miejsca na czterech zewnętrznych siedzeń i wentylacji w pierwszym rzędzie. Po pierwsze, nie czują się zbyt komfortowo. Po chwili jeden został jednak znaleziono pozycji siedzącej i najlepiej czują się bardzo dobrze.

Byłoby miło niższa pozycja siedząca. Dwa do trzech centymetrów więcej głębokość powinna być. Następnie wysokie pasażerowie mają dużo miejsca głowy. Od około 1,85 m wysokości, headliner na włosach tłumione.

Na tyłach chcemy też więcej miejsca. Kiedy pokrywa bagażnika jest obracana (Beep, beep), jeden lubi wpadając głowę. W dużym SUV, po prostu nie należy się spodziewać, że musimy się schylić pod klapą.

Pień Kia posiada 491 litrów bagażu w karcie. Nad krawędzią okna, ale nie jest on zbyt dobry użyteczny. Okno dachowe nie byliśmy wokół podczas naszej podróży. Mazda 6 Kombi (522 litrów) wzięliśmy podobną ilość bagażu bez plecaka. mieć więcej miejsca na nogi pasażerów. Tutaj Sportage jest bardzo hojny. Więc trzeba częściej stawiać.

Diabeł tkwi w szczegółach

Super: Sportage automatycznie konwertuje mph informacje w Wielkiej Brytanii w wartościach km / h, Super: Sportage automatycznie konwertuje mph informacje w Wielkiej Brytanii w wartościach km / h Źródło: Nicks mały showroom zresztą Pierwsze spojrzenie na wnętrze pozostawia wrażenie zwiegespaltenen. Tworzenie, jednak nie jest to prawdą, materiały. Chociaż pasuje luki, przyciski mogą być wciśnięty dobrze i grzechotki nic. Ale to, czego dotknąć również jest z twardego plastiku. Zwłaszcza w środkowej konsoli do automatycznej dźwigni zmiany biegów i paneli drzwiowych, co jest szczególnie zauważalne.

Górna część deski rozdzielczej jest pod pianką, ale fałszywe szew działa na top głupie. Oprócz tego, ale podobało nam się wnętrze. We wszystkich drzwiach butelek 1,5 L pasuje, i istnieje wiele dużych pojemników. W konsoli środkowej smartfony mogą być ładowane indukcyjnie.

Kiedykolwiek elektrycznej dzięki trzech gniazd zasilania 12 V i gniazd USB do ładowania z przodu iz tyłu obficie. Tylko przez portu USB danych dla systemu rozrywki a koszty telefonów komórkowych prawie nie. Połączenie przez Bluetooth jest ekonomiczny - tutaj jednak brakuje niektórych funkcji ekranu dotykowego.

Toll: Fabryka Kia ma ładny, zrównoważony dźwięk. Który przekonał nas już w Venga dwa lata temu. Również Navi sprawia, że ​​jego obsługa dobra. Chociaż istnieją szybsze układy, ekrany dotykowe lepszej rozdzielczości i intuicyjne operacje. Ale udało nam się bardzo dobrze z systemem. W Wielkiej Brytanii, system automatycznie oblicza znaków drogowych na km / h. Brakuje moc zamykania okna.

Sprawia, że ​​chcesz autonomicznej jazdy

Podczas podróży, często poszedł SUV rajdowe Podczas podróży, często poszedł SUV rajdowe Źródło: Nicks mały salon nie tylko asystent znak drogowy pracuje bardzo dobrze. Również ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu robi swoje zadanie doskonale. Utrzymuje samochód skoncentrowany w pasie i rzadko pozwala sobie Patzer. Niestety, kierowca musi potwierdzić swoją uwagę na interwencje kierownice - dotyka nie wystarczy.

Ze znakiem drogowym, martwym i odjazd dróżki ostrzeżenie, Sportage już biegnie niemal sama. Niestety, adaptacyjny tempomat, Kia Sportage, że nie brakuje oferowane w tym pakiecie. Ponadto, nie ma systemu start-stop w dużym diesel.

Prawdopodobnie dlatego, że jest ona sprzężona z 6 prędkości pełni automatyczną skrzynią biegów, w przeciwieństwie do mniejszych silników. To wydaje się przestarzały i pozwala silnikowi obrócić niepotrzebnie wysokie. Sam silnik czuje się stosunkowo słaby dla takiego dużego diesla. Zwłaszcza na autostradzie ukrywa filc 50 KM.

Pomimo Diesel bardzo spragniony

Konsumpcja była na naszej wycieczki z dużym udziałem drogi średnio 8,5 litra na 100 km. Na autostradzie nie jest box dachowy jak do 9 przed przecinkiem. Przez porównanie z Mazda 6, spędziliśmy dobre dwa litry mniej na podobnym profilu jazdy.

Kto rolkach przez Szkocji, nie jest sam na ulicy Kto rolkach przez Szkocji, nie jest sam w ulicy Źródło: Nicks mały showroom To może być ze względu na dużą twarz, koła 19-calowe, transmisji konwertera momentu obrotowego i napędem na wszystkie koła Kia gdzieś. Ale do takich wartości powinny być przygotowane, jeśli jesteś zainteresowany w Sportage.

Ogólnie rzecz biorąc, Sportage to komfortowy autokar. Jej napięte podwozie ledwo prasować guzki z dala. Do tego potrzebny jest samochód, mimo wysokiego środka ciężkości nie przyczynia się do krzywych. Nawet przy dużych prędkościach autostradowych ledwo co przynosi go z resztą. Byliśmy zaskoczeni, że to jest bardzo cichy w środku.

Ostateczną wadą dostaje Sportage dla systemu na wszystkie koła. Na łagodnym terenu jest szybko ogarnia. Jeśli dwóch kołach nie trakcyjnych, są one ani zwolnił ani mocy jest przesyłana do innych kół. Powoduje to, że masz problem i może uwolnić się ponownie z rozpędu. „Problem” jest znany od kilku pokoleń Sportage. On jest po prostu SUV, a nie SUV.

wniosek

W sumie Sportage to dobry samochód. Praktyczność i styl życia pomieścić dobrze wyważone. Słaby beton małe rzeczy, które pozwolą mu prowadzić w tyle za konkurencją. Do tego samochód wygrywa ceną.

Kia Sportage 2.0 CRDI 185 GT-Line: Specyfikacje

 • Silnik Katalizator przechowywania Silnik Diesla 2,0 litra
 • Skrzynia biegów: sześciobiegowa automatyczna przekładnia konwerter momentu obrotowego, napęd na wszystkie koła
 • Moc: 185 KM (136 kW) przy 4000 U / min
 • Moment obrotowy 400 Nm przy 1750 do 2750 obr / min
 • Prędkość maksymalna: 201 kilometrów na godzinę
 • Przyspieszenie 0-100 km / h: 9,5 s
 • Zużycie paliwa według producenta: 6,3 l / 100 km
 • Rok: grudzień 2016
 • Baza Cena Sportage 2.0 CRDi Kia 185 AWD: 36.490 €
 • Badanie cen samochodów (lista): 42,860 euro
 • Długość: 4,480 mm
 • Szerokość: 1.855 mm
 • Wysokość: 1,635 mm
 • Rozstaw osi: 2670 mm

Więcej wrażenia z Travel Szkocji istnieje blog MT-Młodzików.

Kia Sportage: Test MOTOR-Talker stycznia

Od tej pory możemy wysłać nasze najlepsze wieści raz dziennie poprzez Whatsapp i Insta. Brzmi dobrze? Następnie przeczytać tutaj, jak można się zarejestrować. To zajmuje tylko 2 minuty.

Like this post? Please share to your friends: