Honda Civic 1.0 Vtec Turbo: Test – Wielka podwozie, smutny Funzeln

kocha krzywe miasto się da: Obywatelska idzie zwinny, szybki i ekonomiczny. On także zdobywa jego śmiałym wyglądzie, ale bałagan światło. Zwarty w teście.

Nowy Civic, nowy rozmiar: Compact ma 4,52 m długości - sporo do hatchbacka
Nowy Civic, nowy rozmiar: Compact ma 4,52 m długości - sporo do hatchbacka

Źródło: mobile.de

Berlin - on nie jest już naprawdę kompaktowy samochód kompaktowy z Hondy. W swej dziesiątej generacji Civic stawia zbyt schludny. On jest tak duży jak hatchback starego Mittelklässler z Etapu. Jednocześnie jest on budynek z pod maską: Podstawa jest teraz pracuje z trzema cylindrami i litra pojemności skokowej. Jest to obecnie powszechną praktyką w klasie kompaktowej, obywatelskiej, ale nowy.

Na zewnątrz pozostaje charakterystyczne, łącznie z centralnie spoiler na tylnej szybie. Przyciągający wzrok projekt może nie zadowolić wszystkich, oczywiście. Ta odwaga to prawdziwa rzadkość w segmencie głośności. Eksperymenty nikt nie wolno tu inaczej. Civic jest to pozytywna zmiana.

Pojechaliśmy Obywatelski w dziesiątym pokoleniu z benzyny bazowej i wyposażenia „Elegance” przez dwa tygodnie w życiu codziennym. Gdzie on strzelił i gdzie leży problem, zapoznać się z naszą kompletną klasyfikacji.

wymiary | przestrzeń | ciało

Za grilla, jest nowoczesny: Saugbenziner lub wtrysk kolektor dolotowy nie są już w programie. Obywatelska zaczyna się od dwóch turbosprężarek, diesel następująco Za grilla, jest nowoczesny: Saugbenziner lub wtrysk kolektor dolotowy nie są już w programie. Obywatelska zaczyna się od dwóch turbosprężarek, diesel następująco Źródło: mobile.de Więcej rozmiar oznacza więcej miejsca. Jednak długość spadek 4,52 m (+ 13,5 cm) i 2,70 m rozstawu osi (+ 9,5 cm) w pierwszym przypadku nie momencie. Znacznie ważniejsze: Honda nie umieszczenie zbiornika paliwa pod przednimi fotelami. Zsunął daleko przed tylną osią. Pozwala to na niższą pozycję siedzenia i więcej prześwitu przodu.

Ten wysoki kierowcy wreszcie w Civic wystarczająco dużo miejsca. Cena: Konto dla „Magic Seats” swojego poprzednika. Więc siedzisko tylnego siedzenia można złożyć aż 9 nie jest już jak w Civic. Coś niezależność i prawdziwa wartość dodana jest stracone. Na pocieszenie, tułów pozostaje.

A co: 478 litrów aż do krawędzi okna są duże klasa. Przy tak dużej przestrzeni przyjmujemy scenę tuż za tylnymi siedzeniami. Dla wnętrz gigantów Civic nie jest całkowite. Jego płaska sylwetka (1,43 m) i opadający dach przestrzeń koszt. Za nim znajduje się blisko głowy. W tym celu na nogi pasuje do tyłu. Praktyczna: pokrywa zamykająca przestrzeń załadunku bocznego (oszczędność miejsca) i ogromna komora w konsoli środkowej (dostosowania).

Stacja wagon Civic nie ustąpią, w 10th Generation Honda zapewnia obecnego modelu wyłącznie jako sedan i pięciodrzwiowej.

wnętrze | przetwarzanie | materiały

Typowe: Spoiler na środku tylnej szyby, światła tylne uderzające Typowe: Spoiler na środku tylnej szyby, tylne światła uderzające Źródło: mobile.de do kokpitu Obywatelskiej trzeba się przyzwyczaić. Ma zabawy i mniej harmonijne. Zbyt wiele materiałów i stylów zastępcę. Prędkościomierz jest cyfrowy. Przełączniki na kierownicy nie wydaje się przemyślane, radiotelefon może być obsługiwany tylko przez dotyk - ale nie wygląda tak. To zajmuje trochę czasu, aż już nie kontroluje temperaturę, faktycznie jeśli uważasz głośność.

Przetwarzanie w grzywny za Obywatelskiej. Chcemy więcej jednorodności materiałów, mniej Playstation w prędkościomierz i ładniejszy czuć na kierownicy wielofunkcyjnej. Lepiej będzie na konsoli środkowej. Tutaj Honda zainstalowane jasne, przyjemne przełącznik clicky. Tak będzie.

infotainment | radio | łączność

Czy PO jest w sieci, decyduje sprzęt. W bazie nie ma nic o jeden poziom wyżej co najmniej jednego radia. Od „Elegance” ma nawigacji z wyświetlaczem 7-calowym, smartphone sieci, dostępu do Internetu oraz port HDMI jest częścią standardowego wyposażenia. Wyższa sprzęt uzyskać lepsze systemy dźwiękowe. Oprogramowanie nawigacyjne pochodzi z Garmin.

System łączy się z telefonami na wodzie, nawiguje niezawodnie i odtwarza muzykę ze wszystkich głównych mediów z. Ładniejsza grafika były piękne, pokrętło głośności praktycznie. Irytujące: Kto nie potwierdziły klauzuli rozproszenia systemu (po każdym uruchomieniu), ląduje w wygaszacza ekranu.

Systemy pomocy | bezpieczeństwo

Kokpit Hondy Civic 10: Przyzwyczajenie się do Kokpit Hondy Civic 10: Przyzwyczajenie Źródło: mobile.de Większość kreator Honda buduje standardowo w Civic. Adaptive cruise control, pomagać pasa ruchu, ułatwiający ruszanie pod górę, rozpoznawania znaków drogowych, system ostrzegania o kolizji z funkcją wykrywania pieszych oraz automatyczne reflektory wysokiej belki są zawsze na pokładzie. pomoc parku i ślepa plamka ostrzeżenie przychodzi w droższych wariantach. Przyzwoity pakiet.

Niektóre pomocnicy Honda ma jeszcze przeróbek. Odejście pasa naszego Civic zawiodły całkowicie w deszczu. Podczas gdy tempomat utrzymuje dystans, ale nie daje niezależną gazu podczas wyprzedzania. i wiązkę światła do automatycznego wyłączania zbyt wolno. Kilka kierowcy powiedział nam poprzez rzutowego.

Wszystko źle: Standardowe reflektory halogenowe przyjść tuż przed samochodem. Mijania idzie w tej klasie przez prawie 20 lat więcej.

jazdy | silnik | transmisja

Ostry obwód wokół niego dobre ustawienie pokrętła. Drażniący: Ustawienie temperatury siedzieć tam, gdzie chcesz, aby wyregulować głośność Ostry obwód wokół niego dobre ustawienie pokrętła. Drażniący: Temperatura ustawienie sit, w którym chcesz, aby wyregulować głośność źródło: mobile.de Honda Civic w Europie oferuje tylko z silnikami turbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Baza dostarcza 129 KM i 200 Nm momentu obrotowego z jednego litra pojemności. Trzy-cylindrowy ciągnie wypraski odpowiednio szybko do przodu. Choć brzmi to treściwy i śmiałe ciosy od kiedy zmiany obciążenia: Dla sportowców brakuje untenrum mocy i najwyższej woli. Ale Honda ma jeszcze Type-R.

Mała Civic czuje się w mieście (i wokół) najwygodniejsze. Tu idzie cichy i oszczędny: Podczas dojazdów do Berlin Vicinity on dostanie średnio 6,1 litra na 100 kilometrów. W godzinach szczytu było 8, 9 litrów w dużym natężeniu ruchu. Więcej nie były nawet w szybkim tempie na autostradzie. To dobrze.

średnia Honda połączyć ostry sześciobiegową przekładnię ręczną z benzyny bazowej. W dwóch pierwszych kursów, tłumaczenia lubią zaplątać w turbo lag. Z trochę przyzwyczaić, ale to nie przeszkadza prawie regularne kierowców obywatelskiej, to nie będzie szybko zapamiętać.

Obróbka | podwozie | zwrotnica

W szybkim tempie Civic chodzi o doskonałe. Zawieszenie i układ kierowniczy zgadza Honda od zwinne i bezpośrednio. Zwłaszcza w krzywe energiczny ta konfiguracja podobne. Honda jest podtrzymywany przez tylną oś czyste i ciągnie obdarty wokół krzywej.

Sportowy plaster miodu są tylko dekoracyjne, ukrywanie wydechowy Sportowy plaster miodu są tylko dekoracyjne, ukrywanie wydechowy Źródło: mobile.de Choć realizuje zupełnie inny cel, Civic przypomina doskonałe przykłady sztuki japońskiej strojenia jak Mazda MX-5 lub Toyota GT86: Dla zabawy nie potrzebuje ekstremalnych wydajność. Tyle zwinność jeden nie spodziewałbym się w związku z małym silnikiem.

cechy | cena | wniosek

Na Civic natomiast istnieje wiele rzeczy do krytykowania, o wiele rzeczy można pominąć, jednak. Do operatora można się przyzwyczaić, tylko do zabawy wewnątrz i brzydki Navi. Kto może z tym żyć, dostaje zwinny, ekonomiczny i niezależny samochód. W szczególności, średnia zawieszenie nam się podobało.

Przez światło, jednak Civic wsuwa się w wielkim stylu. Podstawowym Funzeln już częścią 2017 w nowym samochodzie. Lepsze lampy z diodami LED Lampy nie ma dodatkowych opłat, ale tylko na wyższych poziomach wykończenia. „1.0 Turbo wykonawczy” (od 28,100 euro) oraz „1.5 Turbo Sport” (182 KM; 27,960 euro) powinno być zatem przynajmniej jeśli chce opuścić granic miasta częściej tyłu.

To jest już dużo pieniędzy na samochód kompaktowy. Istnieje wiele cech, jednak. Brakowało nam tylko dobre światło nawet w „Elegance” (z 25,170 euro). „Sport” dostaje lampy i większy silnik LED. Jako „wykonawczy” idzie Obywatelski przy maszynie podstawowej, ale lepsze głośniki, aktywne zawieszenie, automatyczne ściemnianie lusterka i kilku pomocników. Bardziej jest to możliwe, ale niekoniecznie użyteczny.

Więcej informacji i dyskusje na temat aktualnej Honda Civic znajdziesz 10 Forum w naszej nowej Hondy Civic.

Specyfikacja Honda Civic 1.0 Vtec Turbo

 • Napęd: 1,0 litra trzycylindrowy Turbo
 • Moc: 129 KM (95 kW) przy 5500 obr / min
 • Moment obrotowy: 200 Nm przy 2250 obr / min
 • Skrzynia biegów: manualna 6-biegowa
 • 0-100 km / h: 10,9 s
 • Prędkość maksymalna: 203 kilometrów na godzinę
 • Wydajność: 5,0 l / 100 km (NEDC)
 • Zużycie Test: 6,1 l / 100 km
 • Długość: 4518 m
 • Szerokość: 1,799 m
 • Wysokość: 1,434 m
 • Rozstaw osi: 2697 m
 • masa własna: 1,275 kg
 • Pnia: 478 l
 • Strike Honda Civic: od 19,990 euro
 • Strike Honda Civic Elegance: 25,170 euro
 • Cena testy samochodów: 26.166 €

Like this post? Please share to your friends: