Skoda Kodiaq (2017) i Superb (2016) w teście porównawczym, ceny – Wielkie i większe

Ten samochód Skoda ma się dobrze: The Kodiaq konfiguruje którym rozpoczyna Superb miejsca. Porównaliśmy duży SUV z bratem technicznej.

Skoda Kodiaq (2017) i Superb (2016) w porównaniu: Dwie duże Skoda
Skoda Kodiaq (2017) i Superb (2016) w porównaniu: Dwie duże Skoda

Źródło: MOTOR-TALK

Berlin - gdzie normalnie o Audi, Skoda jest dziś skupić. Nasz test Kodiaq zaparkowany podczas misji przed Audi Forum Ingolstadt między A3, A4 i TT. A tłum ludzi stłoczonych wokół SUV. Jeśli jest to nowy, ciekawy Audianer chcą wiedzieć. I z tego, co Audi można porównać.

Odpowiedź: Technicznie, obok Q3. Wielkość idzie w kierunku Q7, przynajmniej wewnątrz. Prawdziwa konkurencja, istnieją głównie w domu. Kodiaq jest Skoda coś podobnego wersji SUV Superb. Oba samochody są podobne pod względem wielkości, napędy i ceny.

Mamy Kodiaq z naszym obecnym życiu, tester Superb sedan porównaniu. Zarówno diesel i DSG, ale różnice w wydajności i napędu. A my pamiętać: Kodiaq jest ważnym dodatkiem do góry - dosłownie.

Wymiary i przestrzeń: ogromny. zarówno

Skoda Superb widok boczny: Dość długa. 4.86 od fartucha fartuch, 2,84 m rozstawu osi Skoda Superb widok boczny: Dość długa. 4.86 z fartuch na fartuch, rozstaw osi 2,84 metrów Źródło: MOTOR-TALK Nawet ogromny samochód ma swoje granice. 4,86 m długości, 2,84 m rozstaw osi i koncepcji kompaktowy silnik Skoda Superb we wnętrzu jest większa niż większość modeli z klasy górnym środkowy. 1950 litrów maksymalne obciążenie (w połączeniu), nawet, aby aktualny Mercedes klasy E (S213). Ale więcej niż pięć osób nie są w żadnym miejscu Superb. Nie w Combi a na pewno nie w naszym limuzyny. Ponieważ koniecznością Kodiaq ran.

Buduje znacznie wyższa. SUV w górę. 1,67 m, że dominuje Doskonała o 20 cm. Wystarczy, aby rozprowadzać dużo przestrzeni i do powstrzymania się długością. 4.70 metrów mierzy duży SUV, więc sporo mniej niż Superb. Niemniej jednak zachęca do 2,065 litrów, jako siedmiomiejscowej niemniej jednak nadal 2005 litrów. Z ograniczoną siedzenia 270 litrów pozostają.

Tylne siedzenie w Kodiaq może przesunąć. nadal jest mocno z tyłu, tylko dzieci siedzą dobrze. W drugim rzędzie, oba samochody oferują dużo miejsca, zwłaszcza w kolanach.

Wnętrza i wykończenie: Przezroczysta i praktyczny

Podobna sytuacja ma miejsce w czołówce. W Kodiaq i Superb siedzi wygodnie - prosto i wysoki z dobrego widzenia, bardziej przytulne myśli straggle w Superb w Kodiaq. Wizualnie rufowy, funkcjonalne, ale prawie nie różnią się. Ergonomia i eksploatacja są bez zarzutu, dotyk jest w porządku.

Skoda Kodiaq widoku z boku: o długości 4,70 samochód jest stosunkowo zwarty, rozstaw osi 2,79 m Skoda Kodiaq widoku z boku: o długości 4,70 samochód jest stosunkowo zwarty, rozstaw osi 2,79 m Źródło silnikowe: Talk w widoku i osiągnąć Skoda pod spienionych tworzyw sztucznych. Można argumentować, piano, twardy plastik blisko ziemi jest ledwo zauważalne - zwłaszcza jak kierownice, podłokietniki i wybieraka biegów DSG przyjemnej w dotyku. Fakt, że Superb był kilka lat starszy niż Kodiaq, że ledwo.

Radio, infotainment i pomoc: ekrany dotykowe, a niektóre autonomia

Większe różnice są tam ponownie, aż do Infotainment. Tutaj pół pokolenie kontynuuje Kodiaq. W nim, obecna wersja systemu nawigacji z maksymalnie prac 9,2 cala przekątnej i prawie całkowicie bez przycisków. System nawigacji w Superb buduje ten sam rozmiar i nadal ma realne przyciski na bokach. Do liftingu, który zmieni. Do tej pory jesteśmy zadowoleni dotykowych, ale brakowało funkcji internetowych.

Wspierać i pomagać w dużych modelach Skoda równie dobrze. Jednak najbardziej opłata koszt. Opcjonalnie hold Kodiaq i Superb odległość i ścieżki, które pomogą Ci zasnąć, parking i uprościć zachęcający z jego tylnej klapy elektrycznej. W SUV istnieje dodatkowe tryby jazdy do terenu. Charakterystyka zmiana ABS i transmisji, aby uzyskać lepsze przez błoto. Jeśli to faktycznie jeździ tam Kodiaq.

Napęd: silnik Common zakres

Skoda Superb bagażnik: Superb sedan zaprasza już wystarczający bagaż A Skoda Superb bagażnik: Superb sedan już zaprasza zapewnić odpowiednią ilość bagaż jednego źródła: MOTOR-Talk Technicznie super i Kodiaq prawie nie różnią. Oba są oparte na tej samej platformie i mają podobne silniki i przekładnie zasięgu. Nasz test poszło bardzo Kodiaq SUV wyposażony w napęd na wszystkie koła i objętości silnika 150 KM (2.0 TDI). Nasz Superb (również 2.0 TDI) z 190 KM napędza jedynie na przednie koła. Silniki zapewnia Skoda w dwóch samochodach.

Największą różnicą: W Kodiaq siedem-biegowa skrzynia biegów o podwójnym sprzęgłem ( „DQ500”) działa. Superb jeszcze przełączony z sześciu biegów ( „DQ250”). Wariant w Kodiaq odczuwalne w teście bardziej spontanicznie, strojenie i operacje przełączania zgodzić się z obu. Superb dostaje oczekiwano facelift następcą transmisję ( „DQ381”).

Mimo wszystkich podobieństw, istnieją różnice podczas jazdy. Kodiaq jest większy i cięższy, szybszy, a więc spowalnia. W naszym duecie jest to spowodowane różnymi silnikami. Z tego samego napędu (150 KM, wszystkie koła), Superb nadal około sekundy w sprincie i 20 km / h, w końcowej naprzód.

W życiu codziennym, to nie przeszkadza. Napędy są dobrze przystosowane do samochodów i nigdy nie czuć się słaby lub przytłoczeni. Kiedy zimno, przybijanie diesel. Po zaledwie kilku minutach wewnętrznych spraw Drobny warczenie.

Skoda Kodiaq wnętrza: Kodiaq posiada oddzielną kabinę i buduje wewnątrz daleko Skoda Kodiaq wnętrza: Kodiaq posiada oddzielną kabinę i buduje wewnątrz daleko Źródło: MOTOR-TALK Ciężki napęd na cztery koła oraz wysoka konstrukcja sprawiają, że Kodiaq ale spragniony. Na dojazdy w okolicach Berlina on spożywany 6,2 litra na 100 kilometrów - dobre pół litra więcej niż Superb. Na autostradzie wynosi 1,5 litra między sedan i SUV: W dużej odległości (do 160 km / h) wstrzykuje Superb gładkie siedem litrów na 100 kilometrów ten, kto Kodiaq osiem i pół.

Zawieszenie i układ kierowniczy: bezpośredni lub bez pośpiechu

Z podwoziem jest ona podobna. Wysoka środek ciężkości Kodiaq spada, ale prawie nie przeszkadza. SUV sprężyn wygodny, nie będąc gąbczasty lub niespokojny. Dla porównania, Superb czuje bezpośredni. Jasne: to SUV ma dźwignąć więcej masy rogiem. przybył do polecenia kierownicy w całym organizmie, to trwa dłużej. nikt sport należy oczekiwać tak. Długodystansowych, zarówno dobre.

Wnioski, wyposażenie i ceny

Nasze porównanie pokazuje: The Kodiaq robi Skoda dobra. SUV uzupełnia Superb w kluczowych punktach. Może on pomieścić siedem osób, chwyta nieporęczny bagaż i buduje stosunkowo kompaktowy - w krótszym i ledwo szerszym SUV miasta jest lepszym wyborem. Superb jazdy bardziej zwinny i bardziej ekonomiczne. Umieść brakuje tu zbyt często, czy limuzyny lub Combi.

Skoda Kodiaq przychodzi jako 7-osobowa. Z tyłu siedzą dzieci dobrze Skoda Kodiaq przychodzi jako 7-osobowa. Z tyłu siedzą dzieci dobrze Źródło: MOTOR-TALK cenie są dwa par. Między Kodiaq i Superb Combi, każdy z 150 PS diesel, to 690 Euro Cena bazowa. Specjalny sprzęt taki sam koszt, gama silników jest prawie identyczny. Kiedy Kodiaq Skoda koncentruje się bardziej na napęd na wszystkie koła. Więc decydują się na cel lub smak: The Kodiaq na dłużej niż pięć osób, Superb na dłuższą metę.

Skoda Kodiaq zaczyna się od 26,150 euro. Istnieje 125 benzyna KM, napęd na przednie koła i manualną skrzynią biegów. Testowana konfiguracja napędu wynosi co najmniej 34,590 euro. Superb zaczyna jako sedan z 25,750 euro, także z 125 KM i napędem na przednie koła. Duże koszty diesla przynajmniej 35,850 euro, Połączenie tylny kolejne 1000 euro ekstra.

Dla obu samochodach zalecamy Abstandstempomat, czujniki parkowania oraz pakiet biznesowy „Amundsen”. W Kodiaq także światła LED. W Superb istnieją tylko ksenon. Do tego pakiet off-road jest dostępny - czy powinien on być tylko trochę brudu drogowego i nie SUV.

Dane techniczne: Skoda Superb i Skoda Kodiaq

 • Model: Skoda Superb 2.0 TDI Sportline DSG
 • Silnik: 2.0 TDI z katalizatorem SCR
 • Skrzynia biegów: sześciobiegowa skrzynia biegów podwójne sprzęgło, napęd na tylne koła
 • Moc: 190 KM (140 kW) przy 3500 do 4000 obr / min
 • Moment obrotowy 400 Nm przy 1750 do 3250 obr / min
 • Prędkość maksymalna: 235 kilometrów na godzinę
 • Przyspieszenie 0-100 km / h: 7,7 s
 • Zużycie według NEDC: 4,5 l / 100 km
 • Długość: 4,86 ​​m
 • Szerokość: 1,86 m
 • Wzrost: 1,47 m
 • Rozstaw osi 2,84 m
 • Pnia: 625-1760 l
 • Waga: 1,505 kg
 • Objętość zbiornika: 66 litrów
 • Badanie cen samochodów (lista): 48,948.98 euro
 • Model: Skoda Kodiaq Style 2.0 TDI DSG 4x4
 • Silnik: 2.0 TDI z katalizatorem SCR
 • Skrzynia biegów: siedem-biegowa skrzynia biegów podwójne sprzęgło, napęd na wszystkie koła
 • Moc 150 KM (110 kW) w temperaturze 3500 do 4000 U / min
 • Moment obrotowy: 340 Nm przy 1750 do 3000 obr / min
 • Prędkość maksymalna: 194 kilometrów na godzinę
 • Przyspieszenie 0-100 km / h: 10,2 s
 • Zużycie według NEDC: 5,6 l / 100 km
 • Długość: 4,70 m
 • Szerokość: 1,88 m
 • Wzrost: 1,68 m
 • Rozstaw osi 2,79 m
 • Pnia: l 765-2005 (sita osobowa bez koła zapasowego)
 • Waga: 1,740 kg
 • Pojemność zbiornika 60 l
 • Badanie cen samochodów (lista): 50,019.98 euro

Like this post? Please share to your friends: