Zimowe testy opon 2016: Wszystkie testy w pigułce – najlepsze opony zimowe 2016

Nowe zwycięzcy, stare znajomości i niewydolność niebezpieczne: Analizowaliśmy test opon zimowych ADAC 2016er, AUBI, AMS, GTU i ACE i podsumowane.

Przegląd i porównano: Z nami znajdziesz, jak co roku przegląd najważniejszych testach opon zimowych
Przegląd i porównano: Z nami znajdziesz, jak co roku przegląd najważniejszych testach opon zimowych

Źródło: ADAC

Berlin - Kolorowe liście, późne noce, nowe koła: W październiku rozpoczyna się sezon zmiany opon. kluby samochodowe i specjalistyczne czasopisma również testowane 2016 zimowych i całorocznych opon i klasyfikacją. Przeanalizowaliśmy wszystkie testy dla Ciebie i zwycięzcy nazwie.

2016 jest o standardowych rozmiarach. ADAC przetestowany 225/45 R17 razem z klubami partnerskimi z Austrii i Szwajcarii opon zimowych 185/65 R15 wymiaru subcompact iw Mittelklassenmaß. GTÜ i AutoBild testował samochód kompaktowy rozmiar 205/55 R16. Auto Motor und Sport testowane opony zimowe kompaktowy SUV 215/60 R17, Auto Bild opony zimowe koła dla dużych SUV-ów w 255/55 R18.

Oprócz czystych opon zimowych ADAC znamionowych, ACE i Auto Bild Opony całoroczne 205/55 R15 w. Oto kluczowe wnioski z najnowszych badań:

  • Znane marki wygrać testy porównawcze: Continental, Dunlop, Michelin i Goodyear na najwyższych miejscach
  • Tanie opony azjatyckie często oceniane jako „niebezpieczne”
  • Różne opinie na całorocznych opon: ADAC i ACE zalecają, Auto Bild przyznał wysokie noty
  • Opony całoroczne z niedociągnięć w trybie zimowym lub letnim

ADAC, ÖAMTC, TCS: Test opon zimowych 185/65 R15 z

ADAC testowane opony zimowe w rozmiarze 185/65 R15. Są one używane na przykład dla samochodów małych i kompaktowych samochodów ADAC testowane opony zimowe w rozmiarze 185/65 R15. Są one używane na przykład do samochodów małych i kompaktowych samochodów Źródło: ADAC; kredyt Zdjęcie: Goodyear

Tani, ale głośno i śliskie: ADAC testuje się w kompaktowym rozmiarze 185/65 R15 15 samochodów opony zimowe. Ze zużyciem wszystkich kandydatów wykonywane dobrze lub bardzo dobrze. Znaki były złe dla całego pola w dyscyplinie hałasu i komfortu. Ponadto, większość opon pojechał mierny wilgoci i lodu.

„Bardzo dobry” ADAC nie wybaczyć. Najbardziej Goodyear Ultra Grip 9 i Michelin Alpin A4 z klubu uznanemu za każdy „dobry”. Szeroka środkowa (jedenaście opon „zadowalający”) pojawia się dzięki dewaluacji: Od ocena „zadowalający” jest jednym z najgorszym wynikiem w poszczególnych kryteriów istotnych dla bezpieczeństwa jako końcowej. Firestone Winterhawk 3 i klej Krisalp HP2 cut "biedny" z.

Test opon zimowych 205/55 R16 z: GTÜ

Organizacja badania GTÜ przetestowany 13 opon zimowych w rozmiarze samochód kompaktowy z 205/55 R16 na trasach 2.000 kilometrów. W sumie siedem profili oceniło GTU jako „highly recommended”, dwa więcej niż „Recommended”. Uderzające: W porównaniu najtańsze opony (Nexen WinGuard Snow'G WH 2, zestaw do około 230 euro) zależy droższych opon.

Zwycięstwo przynosi Continental WinterContanct TS860 z przyzwoitą przewagę nad Nokian WR 4D i zimą Pirelli Cinturato. Goodyear, Michelin, Dunlop i Hankook dotrzeć także najwyższej klasy. Westlake SW618 jego drugiej strony, „niebezpieczne” i zbiegła się z „Poor” przez. Kumho, Vredestein i GT promieniowe patzen zwłaszcza w wilgotnych warunkach.

Auto Bild: opony zimowe 205/55 R16

Auto Bild i GTÜ mieć opony zimowe w rozmiarze 205/55 R16 oglądany. Ten rozmiar opony jest głównie w klasie kompaktowej do użytku Auto Bild i GTÜ mieć opony zimowe w rozmiarze 205/55 R16 oglądany. Ten rozmiar opony jest głównie w kompaktowej używane Źródło: Auto obraz GTÜ; kredyt zdjęcie: Continental

W teście opon zimowych z Auto Total Obrazek 27 opony były w teście hamowania. 20 najlepszych profili oceniany dokładnie magazynek. Niespodzianki nie byłoContinental Winter Contact TS860 Michelin Alpin 5 i Goodyear Ultra Grip 9 do kwadratu jeden ( "wzorowy") zakładowego.

Dunlop, Pirelli, Semperit, Nokian i Hankook oceniło Auto Bild "dobre", dziewięć innych opon jako "zadowalający". Duże odstających nie ma w teście. Tylko BF Goodrich G-Force Winter i Fulda Kristall sterowania HP są ze względu na niedociągnięcia w mokrej manipulacji „warunkowo zalecany”. Tanie opony nie dotarły do ​​Top 20.

ADAC, ÖAMTC, TCS: zimowe opony 225/45 R17

Ponownie szerokość pomocnicy: opony zimowe w rozmiarze 225/45 połowy R17 cięcia w pierwszej kolejności „zadowalający” z. Klub klasyfikuje większość wyników z powodu słabości w mokrej lub suchej nawierzchni drogi, niektóre z powodu błędów na śniegu lub w związku z wysokim zużyciem. Jedyną „dobrą” w teście opon: Dunlop Sport zimowy 5 niewielka wada komfortu. W tej dziedzinie, ale nie Pneu osiągnęła dobrą ocenę.

3. Klub zaleca się w drugim i trzecim walcem Pirelli Winter Sottozero 3 Firestone Winterhawk i studiować szczegółowych ocen. Wysokie zużycie nie musi być wadą przy niskim przebiegu. Najgorsze opony w teście pochodzą z Matador MP92 Sibir (śnieg) i BF Goodrich (G-Force Winter²).

Auto Motor und Sport: opony zimowe 215/60 R17

18-calowy model SUV-ów i samochodów typu SUV w tym roku była 18-calowy model SUV-ów i samochodów typu SUV w tym roku była "Auto Bild Allrad" testowane. Najlepsze opony o rozmiarze 255/55 R18 Goodyear było zatem Źródło: Auto, Motor und Sport; kredyt zdjęcie: Continental

Specjalista magazyn Auto Motor und Sport testowane opony zimowe kompaktowych SUV. 215/60 R17 rozmiar pasuje między innymi Audi Q3, BMW X3, Jeep Compass, Nissan Qashqai, Volvo XC70 i VW Tiguan. W sumie z dziesięciu opon wykonano dobrze, tylko jedna opona była „warunkowo zalecane”.

W AMS Porównanie Continental TS850P SUV wygrywa. Testerzy krytykowane tylko głośność i drobne niedociągnięcia na suchym asfalcie. Nokian WR 4D za obserwacji ( "godne polecenia") oraz Goodyear Ultra Grip SUV wydajności genu 1 ( "zalecane (może ulec zmianie)"). Westlake i GT Radial „nie są zalecane,” najgorsze chińskich gwiazdą cięć SPTV.

Auto Bild Allrad: opony zimowe 255/55 R18

Podobny obraz na dużym SUV: Chiński Gripmax Postura M / S rozczarowany na suchej nawierzchni oraz nie gdy jest mokra. Auto Bild Allrad ocenił go jako „nie zaleca się”, pomimo niskiej cenie 360 ​​euro za zestaw.

Zwycięzca testu w oponach kategorii dla dużych SUV jest Goodyear Ultra przyczepność Wydajność SUV gen 1 ( "przykładowy"). Continental Winter Contact TS 850P ( "wzorowy") oraz Dunlop Sport zimowy ( "wzorowy") mają drugie miejsce 5 SUV. Pirelli, Michelin i Hankook oceniać tester z "dobrą".

Opony całoroczne 205/55 R16 w: ADAC

Cały sezon klub ocenione stosunkowo słabo. Kompaktowy samochód 205/55 R16 kawałki wydają się być zły z niektórych profili tak źle, jak „dobre opony letniej” w użyciu przez cały rok. Ciekawy: „dobre opony zimowe” trwa nadal pomimo słabości na suchej nawierzchni na poziomie przeciętnym opony w każdych warunkach pogodowych. Idealny kompromis nie istnieje, nacisk związany rozwijać się z producentem.

tt tt Źródło: ADAC Przynajmniej dwie opony dostać ocenę ADAC z „zadowalający”. Michelin Krzyż klimatyczne mogą w wielu dyscyplinach więcej, ale dotarł na śniegu tylko „zadowalający”, a więc dewaluacji. Mu Vredestein Quadrac następująco 5. Wszystkie inne opony według ADAC „wystarczające” lub „słabe”. Uwaga: Bridgestone A001 ma symbol płatka śniegu na boku opony.

Auto Bild: Opony całoroczne 205/55 R16 w

W Auto Bild nagrody w całorocznych opon lepiej ogólnej ocenie. Ponownie, Michelin Krzyż Klimat wygrać ( „wzorowy”), ale także słabości testerów dostarczyć odpornego na śnieg. Drugie miejsce ( „dobry”) idzie do Goodyear Vector 4Seasons Gen-2, trzecie miejsce ( „zadowalający”) do kleju Quadraxer sekundę

Dziewięć opony mają „zadowalający” lub lepiej. Jednak przeglądając Firestone różnorodnego testerów sezon z „warunkowo zalecane” z powodu słabości na mokrych i suchych drogach. Z konkurencji jest to, że Nankang All Season Plus z zadowalającą wydajność w mokrych i suchych nawierzchniach, ale słabe w śniegu.

Opony całoroczne 205/55 R16 w: ACE

ACE krytykowane w obecnym teście całoroczne opon zwłaszcza właściwości w wysokich temperaturach. "Testowane opony całoroczne są w zasadzie raczej opony zimowe, które wykonują źle w ogóle w stanie suchym o drogę hamowania"Klub podsumowuje. Niemniej jednak, mimo wszystko, opona otrzymała wyrok „Highly Recommended”.

Nokian atmosferyczne przynosi ogólną zwycięstwo z przyzwoitych wartości na śniegu i mokrej, ale słabości na suchej nawierzchni. Drugie miejsce zajął Goodyear Vector 4Seasons, trzecim miejscu w Michelin Krzyża klimat. Wszyscy inni kandydaci są „zalecane warunkowo” lub „nie zalecane”. Najgorsze Bridgestone A001 odcięte.

Wielkość lub profil nie tutaj? Kliknij tutaj, aby Winterereifentests 2012, 2013, 2014 i 2015.

Wielki przegląd otwiera się po kliknięciu na Wielki przegląd otwiera się po kliknięciu na "+", Jaśniejsze ukąszenie tam na inne grafiki

źródłoADAC, ACE, Auto Bild, Auto Motor und Sport, GTÜ

Like this post? Please share to your friends: