Konwerter, CVT, podwójne sprzęgło: zalety i wady – Automatyczne nie równa automatyczne

Który automatyczny zostanie zbudowany w co samochód zależy od wymagań. Konwerter automatyczny, podwójny pazur i CVT mają różne mocne strony, możemy ujawnić, które.

Automatyczny: Główne typy są w pełni automatyczna skrzynia biegów, podwójne sprzęgło i przekładnie bezstopniową automatyczną
Automatyczny: Główne typy są w pełni automatyczna skrzynia biegów, podwójne sprzęgło i przekładnie bezstopniową automatyczną

Źródło: picture alliance / dpa

Monachium / Friedrichshafen - Dzisiejsze automatyczna skrzynia biegów nie pasuje do stereotypu lame pożeraczy gazu. Nowoczesne przekładnie są wydajne i sportowy i zupełnie niezależny od, na jakiej zasadzie są one oparte. Zasadniczo istnieją trzy systemy:

  • przetwornica automatyczne
  • podwójna sprzęgłowa przekładnia
  • Bezstopniowa przekładnia i przekładnia bezstopniowa (CVT)

Pełni automatyczna zapewnia wysoki komfort przesunięcia

ZF Friedrichshafen, transmisja jest sprawdzana na stanowisku pomiarowym przez jego kroki ZF Friedrichshafen, transmisja na hamowni jest dokładnie zbadane Źródło: ZF

W klasycznej przekładni hydrokinetycznej automatyczny konwerter momentu obrotowego na doskonały komfort podczas rozruchu i przesuwanie. Nadaje się również do wysokiego momentu obrotowego, a tym samym dla potężnych silników. ale: "W pełni automatyczna skrzynia biegów ma wady jeśli chodzi o efektywność", mówi Karsten Stahl Centrum Badawczego Gears i biegu (FZG) Uniwersytetu Technicznego w Monachium. Część mocy silnika "wyciekami" w składnikach.

Inteligentny system sterowania i wysoce wydajne podzespoły, wady mogą w dużej mierze zrekompensować dzisiaj. generując nowoczesne, w pełni automatyczna skrzynia biegów może obniżyć zużycie paliwa niż manualną skrzynią biegów. Również w odniesieniu szybkość przełączania nowoczesne systemy nie są porównywalne ze starymi automatyki Converter.

I mają jeszcze jedną zaletę: "Konwerter momentu wciąż oferują najwyższy początkowy i manewrowanie", mówi Jürgen Greiner, szef systemów przesyłowych samochód Rozwoju w ZF. Jest to zapewnione przez przekładnię planetarną, ale są one ograniczone w siłę prędkości i dlatego nie nadają się do wysokoobrotowe silniki silnik sportowym.

Podwójna sprzęgłowa przekładnia: Specjalnie dla silników sportowych

Podwójne sprzęgło transmisje są teraz podobnie jak wygodne automatyki Converter. A - dla większości kierowców bez znaczenia - Wadą tej techniki jest to, według stali jednak, że biegi można przesuwać tylko sekwencyjnie, Więc nie przeskakuje kilka kursów z dala możliwe.

za to wytrzymać podwójna sprzęgłowa przekładnia większe prędkości niż w pełni automatyczną skrzynią biegów. "To sprawia, że ​​nadaje się szczególnie dla sportowców, silniki wysokoobrotowe silniki"Mówi deweloperzy ZF Greiner. również bardzo dynamiczne zmiany mówić bez wyczuwalnego przerywania trakcji do stosowania w samochodach sportowych.

Bezstopniowa skrzynia biegów: To jest bez przejścia z

Dźwignia ta kontroluje przekładnię dwusprzęgłową BMW z siedmiu biegów Dźwignia ta kontroluje przekładnię dwusprzęgłową BMW z siedmiu biegów Źródło: BMW

W przekładnię bezstopniową (CVT), są, jak sama nazwa wskazuje, nie ma stałego biegów. Przekład jest stale zmieniane. "Jednak wydajność jest szczególnie ze względu na

wymaga mniej korzystne niż ciśnienie oleju pompa nowoczesną automatyczną skrzynią biegów", mówi Steel. Tutaj też, niektóre z mocy w przekładni jest stracone. W Europie CVT są niepopularne nawet dla jego cech brzmieniowych. Prędkość obrotowa silnika nie wynika prędkość i przyspieszenie, co jest niezwykłe dotykowy dla wielu kierowców.

Jednak stosunek bezstopniowa optymalizuje zużycie samochodu ponieważ silnik może pracować znacznie częściej niż inne koncepcje w najbardziej efektywny zakresach prędkości. Audi, Toyota, Nissan i Subaru są producenci mają CVT w programie.

Który bieg do korzystania z producentem, w których pojazdy, ma częściowo z przyczyn technicznych, ale to również kwestia filozoficzna. "Mocne i słabe automatyki Converter i dwoma przekładniami sprzęgłowych są różne i muszą być oceniane w zależności od koncepcji pojazdu"Mówi Edmund Bauchrowitz, szef zaawansowanego przesyłu i napędowego w BMW. W Monachium stosuje się zarówno pojęć. W tej przestrzeni, wagi, pożądany komfort podczas rozruchu, wydajność i żądaną ilość biegów odgrywać rolę, jak mówi Bauchrowitz.

Dwukierunkowej transmisji sprzęgło: S tronic Audi siedem kół przednich poprzecznych do silników montowanych Podwójne sprzęgło skrzynia biegów: S-tronic Audi z siedmiu biegów do przodu poprzecznie montowane silniki Źródło: Audi

Według Uwe Keller, szef rozwoju na Mercedes-Benz napędowego pociągu, oferują nowoczesne automatykę converter Korzyści dla samochodów z tylną oś lub napędem na wszystkie koła. skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem, jednak byłoby połączyć przerzutki komfort automatyki konwerterów o zwartej konstrukcji, która jest przydatna dla samochodów z napędem na przednie koła.

Indywidualna regulacja biegów

"Kluczową rolę w wyborze sprzętu grać wymagań klienta, wielkość i wydajność samochodu, jak również pożądaną wydajność i charakterystykę modelu"Mówi Michael Schöffmann, Kierownik Rozwoju przesyłowych na Audi. oni by Podwójnego sprzęgła i przekładni bezstopniowej, na przykład tylko do momentu obrotowego silnika 400 Niutonometrach używany.

Co rodzaje sterowników, nie powinno być prawo automatyczna skrzynia biegów. A kto jest nadal sceptycznie do niektórzy producenci mają sztuczka techniczna gotowy: Dzięki technologii sterowania, dzisiejsza generacja skrzyń biegów może być dość dostosować do klienta - niezależnie od tego, czy wygodne szczególnie sportowiec.

źródło: dpa

Like this post? Please share to your friends: