Honda Civic 1.0 VTEC turbo: Test – Great podvozek, smutný Funzeln

miluje křivky město, co může: Občanská jde hbitý, rychlý a ekonomický. On také boduje svým tučným vzhled, ale zkazí světlo. Kompaktní v testu.

Nový Civic, nová velikost: Compact je 4,52 metrů dlouhý - poměrně hodně pro hatchback
Nový Civic, nová velikost: Compact je 4,52 metrů dlouhý - poměrně hodně pro hatchback

Zdroj: mobile.de

Berlín - už není opravdu kompaktní, kompaktní vůz Honda. Ve své desáté generace modelu Civic klade příliš upraveně. Je hatchback velký jako starý Mittelklässler s Stage. Ve stejnou dobu, kdy je budova z pod kapotou: Základna se nyní pracuje s třemi válci a litr posunutí. To je nyní běžnou praxí v kompaktní třídě, Civic, ale nový.

Vnější zůstává charakteristika, včetně spoiler centrálně na zadní okno. Konstrukce poutavý nemůže zavděčit všem, samozřejmě. Tato odvaha je skutečnou vzácností v segmentu svazku. Pokusy tu nikdo dovoleno jinak. Civic je vítanou změnou.

Jeli jsme Civic v desáté generaci se základním benzínem a zařízení „Elegance“, po dobu dvou týdnů v každodenním životě. Kde on skóre a kde je problém, abyste si náš kompletní postavení.

rozměry | space | tělo

Za grilu, to je moderní: Saugbenziner nebo vstřikování v sacím potrubí jsou již v programu. Občanské začíná se dvěma turbodmychadly, diesel následovně Za grilu, to je moderní: Saugbenziner nebo vstřikování v sacím potrubí jsou již v programu. Občanské začíná se dvěma turbodmychadly, diesel takto Zdroj: mobile.de Více Velikost znamená více prostoru. Nicméně, délka pádu 4,52 m (+ 13,5 cm) a 2,70 metrů rozvoru (+ 9,5 cm) v prvním okamžiku, kdy není tento případ. Mnohem důležitější: Honda již umístění palivové nádrže pod předními sedadly. Vklouzl dozadu před zadní nápravou. To umožňuje nižší sezení a více prostoru vpředu.

Tento vysoký řidiči mít konečně v občanském dostatek prostoru. Cena: Účet pro „magických sedadel“ svého předchůdce. Takže sídlo zadního sedadla lze sklopit až 9 už ne jako v Civic. Něco nezávislost a skutečnou přidanou hodnotu je ztracen. Jako útěcha, trup zůstává.

A co je to: 478 litrů až na okraji okna jsou velké třídy. S tolik prostoru akceptujeme pódium těsně za zadními sedadly. Pro vnitřní gigantů Civic není úplná. Jeho plochá silueta (1,43 m) a šikmá střecha náklady prostor. Za ním se nachází v blízkosti hlavy. Za tímto účelem se prostor pro nohy se vejde do zadní části. Praktické: boční uzavírací nákladního prostoru krytu (šetří místo) a obrovský přihrádka ve středové konzole (s možností).

Občanské kombi nebude ustoupit, v Generation 10. Honda poskytuje současný model pouze jako sedan nebo pětidveřové.

interiér | zpracování | materiály

Typická: Spoiler soustředil na zadní okno, výrazné zadní světla Typický: Spoiler soustředil na zadní okno, zadní světla stávkující Zdroj: mobile.de do kokpitu Civic muset zvyknout. Má hravou a méně harmonické. Příliš mnoho materiálů a stylů střídají. Rychloměr je digitální. Spínače na volantu nezdá být promyšlené, rádio lze ovládat pouze dotykem - ale nevypadá to. Chvíli to trvá, dokud se již řídí teplotu, ve skutečnosti, pokud si myslíte, že hlasitost.

Zpracovávání v občanském pokuty. Chceme větší jednotnosti v materiálech, méně Playstation v rychloměru a hezčí pocit na multifunkčním volantu. Lepší bude na středové konzole. Zde Honda instalovány jasné, příjemné Clicky přepínač. Budiž.

infotainment | radio | konektivita

Zda Civic je zasíťovaný, rozhodne zařízení. V základu není nic o jednu úroveň výše alespoň jednoho rádia. Od „Elegance“ má navigace s displejem 7 palců, smartphone sítí, přístup k internetu, a portem HDMI je součástí standardní výbavy. Vyšší zařízení získat lepší zvukové systémy. Navigační software pochází od společnosti Garmin.

Systém se připojí na hladině s telefony, naviguje spolehlivě a přehrává hudbu ze všech hlavních médiích od. Hezčí grafika byly krásné, knoflík pro objem prakticky. Annoying: Kdo potvrdilo není klauzuli rozptýlení systému (po každém startu), přistane v spořič obrazovky.

Asistenční systémy | zabezpečení

Kokpitu Honda Civic 10: Zvyknout Kokpitu Honda Civic 10: Zvyknout Zdroj: mobile.de Most Průvodce staví Honda jako standardní Civic. Adaptivní tempomat, lane assist, Asistent rozjezdu do kopce, dopravní značka uznání, systému varování před kolizí s detekcí chodců a automatické vysoké dálkových světel jsou vždy na palubě. Pomoc Park a slepá skvrna varování přichází do dražších variant. Slušné balíček.

Některé pomocníci Honda ještě přepracovat. Pruh odchod našeho občanského zcela selhal v dešti. Zatímco tempomat udržuje náskok, ale nedal nezávislé plyn při předjíždění. a Dálková světla automatický uzavírací příliš pomalý. Těch pár motoristé nám přes blikač.

Tak špatné: standardní halogenové světlomety přišel těsně před vozem. Potkávací světla jde v této třídě téměř 20 let více.

drive | motor | převodovka

Crisp okruh kolem něj dobré nastavení knoflíku. Dráždivý: Nastavení teploty sit, kde chcete nastavit hlasitost Crisp okruh kolem něj dobré nastavení knoflíku. Dráždivý: Teplota nastavení posadit kam chcete nastavit hlasitost Zdroj: mobile.de Honda Civic nabízí v Evropě pouze u přeplňovaných motorů s přímým vstřikováním. Základna poskytuje 129 koní a 200 Nm kroutícího momentu z jednoho litru kapacity. Tří-válcem táhne kompaktní dostatečně rychle vpřed. I když to zní jadrné a odvážné údery off při změně zatížení: Pro sportovce to postrádá untenrum sílu a začátek vůli. Ale Honda má stále Type-R.

Malý Civic cítí ve městě (a kolem) nejpohodlnější. Tady jde tichý a úsporný: Zatímco dojíždění do Berlin Vicinity mu postříkal v průměru o 6,1 litru na 100 kilometrů. Ve špičce bylo 8, 9 litrů v hustém provozu. Více nebyli ani svižným tempem na dálnici. To je v pořádku.

Honda standardní kombinovat ostrý šestistupňovou manuální převodovku se základním benzínem. V prvních dvou kurzů, překladů chtěl zamotat do turbo zpožděním. S trochou zvyknout, ale to vadí skoro pravidelné ovladače Občanská to nebude brzy pamatovat.

manipulační | podvozek | řízení

Svižným tempem občanských přijde na výbornou. Odpružení a řízení souhlasí Honda z agilní a přímo. Zejména v Křivky svižné toto nastavení podobně. Honda se opírá o zadní nápravy čisté a táhne roztrhaný zatáčkou.

Sportovní voštiny jsou dekorativní jen výfukový schovává Sportovní voštiny jsou jen dekorativní, výfukový schovává Zdroj: mobile.de I když sleduje zcela jiný cíl, Civic připomíná vynikající příklady japonské ladící techniky, jako je Mazda MX-5 nebo Toyota 86: Pro zábavu on nepotřebuje extrémní výkon. Tolik agility by se dalo očekávat, že nebude s ohledem na malý motor.

Vlastnosti | cena | závěr

Na Civic, zatímco tam je mnoho věcí, které kritizují, o mnoho věcí, které mohou být přehlédnuty, nicméně. Provozovateli si zvyknete, jen proto, aby se hravou interiéru a nevzhledné Navi. Kdo může žít s ní, dostane agilní, ekonomický a nezávislé auto. Zejména standardní suspenze se nám líbilo.

Světlem, však Civic sklouzne až ve velkém. Základní Funzeln již není součástí roce 2017 v novém autě. Lepší lampy s LED diod není poplatek, ale pouze ve vyšších stupních výbavy. „1.0 Turbo Executive“ (od 28,100 euro) a „1.5 Turbo Sport“ (182 hp; 27,960 eur) by proto měla být alespoň pokud chcete opustit hranice města častěji za sebou.

To je již hodně peněz za kompaktního vozu. Existuje mnoho funkcí, nicméně. Minuli jsme jen dobré světlo i při „Elegance“ (od 25,170 euro). „Sport“ dostane LED lampy a větší motor. Jako „Executive“ pokračuje Civic se základním strojem, ale lepší reproduktory, aktivní zavěšení, auto-stmívání zrcátka a několik pomocníků. Více je možné, ale nemusí být nutně užitečná.

Více informací a diskuse o aktuální Honda Civic najdete 10 a přečíst si na našem novém Honda Civic.

Specifikace Honda Civic 1.0 VTEC Turbo

 • Pohon: 1,0-turbo tříválec
 • Výkon: 129 hp (95 kW) při 5500 ot / min
 • Točivý moment: 200 Nm při 2250 ot / min
 • Převodovka: 6-stupňová manuální
 • 0-100 km / h: 10,9 sec
 • Nejvyšší rychlost: 203 km / h
 • Spotřeba: 5,0 l / 100 km (NEDC)
 • Spotřeba Test: 6,1 l / 100 km
 • Délka: 4518 m
 • Šířka: 1,799 m
 • Výška: 1,434 m
 • Rozvor: 2697 m
 • Pohotovostní hmotnost: 1275 kg
 • Zavazadlový prostor: 478 l
 • Udeřit Honda Civic: od 19,990 eur
 • Udeřit Honda Civic Elegance: 25,170 EUR
 • Cena testovací auto: 26.166 €

Like this post? Please share to your friends: