dnes bez Trabi zde nebudou žádné VW závody v Chemnitz a Zwickau – K Trabi dědictví využívá východní ekonomika je stále

Výroba Trabi byl vyhozen brzy po tahu. Nicméně, auto zanechal svou stopu s termosetového těle: Nebylo pro něj, by se ekonomika na východě dnes hůř, říká výzkumník.

bez
bez "Rennpappe" by ekonomika ve východním Německu dnes hůř, říká Joachim Ragnitz, zástupce vedoucího institutu Ifo v Drážďanech

Zdroj: dpa / Picture Alliance

Zwickau / Drážďany - východní Německo i nadále těží odborný pohled ještě z předchozí výroby automobilů východoněmecká Trabi a Wartburg. Automobilky, jako je VW usadil po sjednocení v bývalém východním Německu, protože tam bylo díky východoněmecká auto tradice vyškolenými odborníky, řekl Joachim Ragnitz, zástupce vedoucího institutu Ifo v Drážďanech. "Personál byl pádný důkaz."

Automobilové závody a dodavatelé na východě

Výroba zálivu v závodě Zwickau nechtěl dnes existovat bez Trabi patrně Výroba zálivu v závodě Zwickau by nemohla existovat bez Trabi dnes pravděpodobně Zdroj: dpa / Picture Alliance Po skončení NDR VW začala vyrábět ve Zwickau a Chemnitz. Opel vyrábí od roku 1992 automobilů v Eisenachu, kde předtím druhý major východoněmecký Znacka je Wartburg, měl jejich umístění. "Na těchto pracích na bázi široká síť dodavatelů vyvinul ve východním Německu"Řekl Ragnitz. Automobilový průmysl patří v Sasku, Durynsku a Sasku-Anhaltsku nyní jedním z nejdůležitějších průmyslových odvětví.

Podle informací Spolkového úřadu práce v Sasku visí asi na každém pracovišti v autě funguje více než druhý v dodavatelských firem. Kolik lidí je zaměstnáno v průmyslu jako celku se nevybírá statisticky.

Již v roce 1990, Polo Zwickau byl postaven

V úterý, začátek Trabi-produkce připomínáme 60. čas. První družice byla dne 7. listopadu 1957 od skupiny. V dubnu 1991 byla výroba dokončena - především kvůli nedostatku poptávky.

VW sám zřídit svou základnu ve městě Zwickau, mimo jiné s dobrý obchod pro automobilový průmysl v Sasku již v dobách NDR. Tak tam byly úvahy o vybudování v motorech z modelů Polo a Golf od roku 1987 v Trabant a Wartburg, řekl Wolfsburg automobilka. Nicméně, toto se nestalo.

Po otočení pak v roce 1990 byly instalovány v bývalé továrně Trabant ve Zwickau první Polo, Golf sestava začala tam méně než o rok později. Potom postavil výrobní závody Volkswagen ve Zwickau, Chemnitz a Eisenachu další.

zdroj: dpa

Like this post? Please share to your friends: