Nissan Qashqai Facelift (2017): Zpráva o testovací jízdu, data, ceny – Autonomie přijde později v novém Qashqai

Evropský trh je nejúspěšnější Qashqai historii Nissan. facelift úspěch příběh pokračovat? Testujeme revidovanou verzi.

Nissan Qashqai Facelift (2017): MOTOR-TALK editor Sven Förster s
Nissan Qashqai Facelift (2017): MOTOR-TALK editor Sven Förster s "nový" Nissan Qashqai

Zdroj: Nissan

Vídeň - Pryč jsou dny, kdy jste odpověděli na Qashqai reflexivně „zdraví“. Kompaktní SUV již dlouho nevyslovitelné k nepostradatelný. Alespoň pro Nissan. Od svého uvedení na trh v roce 2007 prodali 2,3 milionu kopií po celém světě, v Evropě žádná Nissan nikdy nebyl úspěšný. pečlivě podle inovace modelu druhé generace se nezdaří.

Facelifted Nissan Qashqai liší v zadních koncových světel především změny z předchozího modelu Facelifted Nissan Qashqai liší v zadních koncových světel především změny z předchozího modelu Zdroj: Nissan

Část autonomní od jara 2018

Nejvýraznější vizuální změna? V-profil na masce chladiče se šíří všemi směry a nyní se rozšíří do světlometů. Nissan znak vyrůstal. Ne bez důvodu: Za logem značky, radarový snímač je skrytý. Přesto se dodává pouze pro nouzové brzdění s daty. Na jaře 2018, radarový snímač bude spolu s kamerou na výšce vnitřního zrcadle základ pro semi-autonomní řízení.

Adaptivní tempomat, který automaticky zastaví a pak se spustí v kombinaci s varováním vybočení z jízdního pruhu, má vůz o zásahu do řízení na lince - nic nového. Nebýt oznámením, že toto Vůz musí zvládnout v Traffic Jam a Queuing provoz bez zásahu řidiče. Právě tady, mnoho systémů přicházejí na trh, ani limity: The posilovač řízení je aktivní na většině modelů od 60 km / h. Tak rychle, byli řidiči v tvrdém pohybující dopravě často rád.

Pokrok v oblasti nakládání

Nissan slibuje pomoc řízení od prvního km / h. Jsme zvědaví, ale řídit Qashqai prozatím raději sami. A konečně, svěží kompaktní SUV je určena na zajištění změnami systému řízení, odpružení a tlumičů znatelně lepší manipulaci. Že pokud si myslíte, že Japonci pouze povolen režim sportu řízení. Ve standardní výbava je dostačující přímo, ale vždy měkká a nepřesné. Při hlasování v ostřejším Qashqai aby serpentinách zábavu.

Kdo opravdu chce vědět, na zakřivené trávníku, musí sestoupit do hlubin palubního počítače a tam mimo kontrolu podvozku. Systém minimalizuje rolovací a pitching pohyby těla při brzdění zásahy, a to buď z jednotlivých kol či brzdného účinku motoru. Říkají: To otočí plyn. Narušení „trávník“ pro pohodlí při cestování. Az tohoto Nissan se nakonec očekává. Hodí se dát hrubý podvozek, krátké vlny off dobře.

Cestuje do 130 hp nafty s automatickým

Qashqai v roce 2018 s velkým zavazadlovým prostorem: Zadní může přizvat až 1585 litrů Qashqai, je-li zadní sedadlo sklopit Qashqai v roce 2018 s velkým zavazadlovým prostorem: Zadní Qashqai může přizvat až 1585 litrů, je-li zadní sedadlo sklopit Zdroj: Nissan

Stále stojí v Qashqai čtyř bloků jsou k dispozici: 1,2-litrový přeplňovaný benzínový motor s 115 koní je možné objednat s manuální šestistupňovou převodovkou nebo automatickou převodovkou. Silnější 1,6 litru přeplňovaný benzínový motor s 163 PS se používá výhradně ve spojení s převodovkou. Totéž platí i pro 1,5-litrový turbodiesel s 110 hp. Největší soubor možných kombinací je vhodný v 1,6 litru turbodieselem s 130 hp. Zde stojí vedle ruční i strojní a varianta s ručně míchá kola pro volby.

Jezdíme výkonný diesel ještě s automatickou převodovkou a pohonem předních kol. Konečně, pouze 30 procent německých Qashqai kupujících volí čtyř kol. Jsme neměli chybět na asfaltovém terénu, a to i v lehkém dešti. Vznětový 1,6 l pracuje v nižším rozsahu otáček všechno dobré ačkoli. S náhlým točivý moment punč přední kola, ale nemusí zabývat.

Tam je, jak by se dalo očekávat u motorové nafty, a to i v horním rozsahu otáček. Bad takže plynule měnitelným automatická rád vidět agregátu přesahující 3500 otáček za minutu. Již v předchozím modelu, mnozí řidiči nebyli úplně spokojeni s CVT automatickou převodovkou. Nissan zlepšila hnacího ústrojí, ale stále zůstává velký prostor pro zlepšení. Tvrdohlavost, však nemůže obvinit systém. Bere řidiči posunout tyč, s plynule měnitelným převodem reaguje tak rychle, jak moderní měniče a řešení DKG.

Nissan Qashqai jako bestseller: Od uvedení na trh v roce 2007 prodali 2,3 milionu modelů po celém světě Nissan Qashqai jako bestseller: Od uvedení na trh v roce 2007 prodali 2,3 milionu modelů po celém světě Zdroj: Nissan

Základní model od 20.490 eur

Zatím, „Tekna“ byla nejvyšší úroveň výbava. Díky faceliftu Nissan rozšiřuje čtyři stávající vrásky kolem nové Top verze „Tekna plus“ se sedadly v kůži Nappa. V každém případě je v Qashqai, s plochým dnem volantu. Líbí se mi určitě ne všechny, ale je mnohem více zvládnutelné, než poskakovat jeho předchůdce. Daň je již známa z Nissan Micra.

Kromě toho, Nissan klesl o více izolace a silnější plátky šumu pozadí v Qashqai. Revidovaný bestseller je k dispozici od 20,490 eur pro manuální převodovkou 1,2-litrovým benzínovým motorem. Od srpna facelift je dealer, v předstihu, existuje již několik pre-produkční modely pro testování.

Závěr: Ne všechno z hlediska zákazníka

Dokonce i když stále více a více konkurence vzniká v kompaktním segmentu SUV, Nissan Qashqai je něco jako originál a má určitou hranu - a to i ve formě velké zákaznické základny. Pokud si myslíte, Japonce, oni zlepšili bestseller do značné míry v souladu s přáním štamgasty.

Ať už kdo asi opravdu chtěl zřeknutí se Apple carplay a odložený start celý balík pomoci? Pokud jde o pomoc a konektivity prodeje Nissan Garant konečně měl větší rezervu než v designu masky chladiče.

Specifikace Nissan Qashqai 1,6 Diesel

 • Model: Nissan Qashqai 1.6 Diesel
 • Motor: 1,6 l čtyřválcový přeplňovaný vznětový motor s akumulačního katalyzátoru NOx
 • Převodovka: CVT plynule měnitelný převod
 • Výkon 130 koní při 4000 otáčkách
 • Točivý moment: 320 Nm při 1750 otáčkách
 • Spotřeba: 4,7 l / 100 km (NEDC)
 • CO2: 122 g / km
 • 0 - 100 km / h 11,1 s
 • Nejvyšší rychlost: 183 km / h
 • Délka: 4,39 m
 • Šířka: 1,81 m
 • Výška: 1,59 - 1,62 metrů
 • Rozvor: 2,65 m
 • Pohotovostní hmotnost (EU): 1485 až 1630 kg
 • Kufr: 430-1585 l
 • Základní cena Nissan Qashqai (standardní vybavení s 1,2-litrový zážehový motor): od 20,490 EUR
 • Otevření trhu: srpen 2017

Nissan Qashqai s novou vrchní výbavové linii Nissan Qashqai s novou vrchní výbavové linii "Tekna navíc": Vykazují se střešními lištami a vnějších zpětných zrcátek v chrom

Like this post? Please share to your friends: