dzisiaj bez Trabi nie byłoby zakłady VW w Chemnitz i Zwickau – Dziedzictwo Trabi korzysta wschodnia gospodarka jest nadal

Produkcja Trabi został złomowany wkrótce po kolei. Mimo, że samochód pozostawił swój ślad z termoutwardzalnego ciele: czy to nie dla niego, by gospodarka na Wschodzie dzisiaj gorzej, mówi badacz.

bez
bez "Rennpappe" by gospodarka we wschodnich Niemczech już gorzej, mówi Joachim Ragnitz, wiceszef Instytutu Ifo w Dreźnie

Źródło: dpa / Picture Alliance

Zwickau / Drezno - Niemcy Wschodnie nadal korzystać widoku eksperta jeszcze z poprzedniej produkcji samochodów NRD Trabi i Wartburg. Producentów samochodów takich jak VW osiadł po zjednoczeniu w byłej NRD, ponieważ było dzięki NRD tradycja samochód wyszkolonych specjalistów, powiedział Joachim Ragnitz, wiceszef Instytutu Ifo w Dreźnie. "Personel był rozstrzygający."

Rośliny samochodów i dostawcy na wschodzie

Produkcja Zatoki w fabryce Zwickau nie istniałby bez Trabi dzisiaj prawdopodobnie Produkcja Zatoki w fabryce Zwickau nie istniałby bez Trabi dzisiaj prawdopodobnie Źródło: dpa / Picture Alliance Po zakończeniu NRD VW rozpoczęła produkcję w Zwickau i Chemnitz. Opel produkowany od 1992 samochodów w Eisenach, gdzie wcześniej Drugim ważnym Wschód niemiecka marka samochodu, Wartburg, miał swoją lokalizację. "Na podstawie tych prac, rozległa sieć dostawców rozwinął się w Niemczech Wschodnich", Ragnitz powiedział. Przemysł motoryzacyjny należą w Saksonii, Turyngii i Saksonii-Anhalt obecnie jednym z najważniejszych sektorów przemysłowych.

Według informacji z Federalnej Agencji Pracy w Saksonii wiszące o w każdym miejscu pracy, w samochodzie działa więcej niż drugi w firmowymi. Ile osób jest zatrudnionych w przemyśle jako całość nie są zbierane statystycznie.

Już w 1990 roku Polo w Zwickau została zbudowana

We wtorek, początek Trabi-produkcji Po raz 60. Pierwszy satelita został w dniu 7 listopada 1957 roku przez zespół. W kwietniu 1991 roku produkcja została zakończona - głównie ze względu na brak popytu.

Sam VW ustanowić swoją bazę w Zwickau, między innymi, z dobrego biznesu dla przemysłu motoryzacyjnego w Saksonii już w czasach NRD. Więc były względy budować w silnikach z modeli Polo i Golf od 1987 roku w Trabant i Wartburg, producent samochodów Wolfsburg powiedział. Jednak tak się nie stało.

Po przełomie następnie w 1990 roku zostały zainstalowane w dawnej fabryce Trabant w Zwickau pierwszy Polo, Golf montaż rozpoczął tam niecały rok później. Potem zbudował zakłady produkcyjne Volkswagena w Zwickau, Chemnitz i Eisenach dalej.

źródło: dpa

Like this post? Please share to your friends: