Buying Guide leasingu warto dla osób fizycznych? – Co do rozważenia przy prywatnej leasing

Większość samochody firmowe są wynajęte. Dlatego, że ma znaczne korzyści dla firm. Jednak leasing jest korzystny dla konsumentów prywatnych? To pokazuje nasz przegląd.

Miesięczne koszty z tytułu leasingu są niskie. W porównaniu do zakupu w ratach, ale leasingobiorca nabywa żadnych udziałów w samochodzie
Miesięczne koszty z tytułu leasingu są niskie. W porównaniu do zakupu w ratach, ale leasingobiorca nabywa żadnych udziałów w samochodzie

Źródło: picture alliance / dpa

Dusseldorf - nabywcy samochodów płacić za nowy samochód głównie w gotówce lub w ratach. Leasing, ponieważ są one typowe dla samochodu służbowego, nie są rzadkie tylko dla osób fizycznych. Tutaj, czynsz na czas na pierwszy wydaje się atrakcyjna: duża inwestycja zakup pominięty, miesięczne płatności są łatwe do opanowania, iw końcu ty samochód bez większego wysiłku będzie ponownie.

Ralf Scherfling z Konsumentów Nadrenii Północnej-Westfalii wciąż wierzy, że leasing jest opłacalna w większości przypadków tylko dla firm. "Ponieważ istotne zalety takie jak odliczenia podatkowego lub neutralności bilansowym nie stosuje się do osób fizycznych lub odgrywają żadnej roli dla nich"Mówi. Ale freelancerów i niezależnych wykonawców, którzy używają ich leasingu samochodu, zwłaszcza zawodowo, stopy często może również wydać od podatku.

Tanie ceny, ale żadne roszczenie własności

Z leasingu, pojazd jest wynajmowane przez ustalony okres czasu Z leasingu pojazdu przez określony okres czasu wynajmowane Źródło: picture alliance / dpa

Ponadto, każdy z nas może skorzystać z przewagą niskich ratach miesięcznych. Ważne, aby pamiętać tutaj: "leasingobiorca nigdy nie osiągnął własność prywatną dzierżawy rzeczy, ale dostaje jedynie prawo do wykorzystania przyznanej"Constantin Hack ogłoszony przez Auto Club Europa (ACE). "Konsumenci muszą zdać sobie sprawę, że ostatecznie porównać jabłka i pomarańcze, a samo rozpatrywanie miesięcznych opłat nie ma sensu"Mówi rzecznik konsumentów Scherfling tak.

Jeśli chcesz tylko do korzystania z samochodu i nie ma, co podkreśla komfort i niskie koszty eksploatacji, ale mogą korzystać z leasingu. Ponieważ różnica w miesięcznych płatności jest często znacznie wyjaśnia Marius Rechenbach się autobanks Grupa Robocza (aka): "ponieważ dzierżawy, cena zakupu pojazdu nie musi być zwrócona, ale tylko amortyzacja pojazdu, kwota miesięcznych opłat leasingowych jest często prawie połowę mniej niż stawki finansowania"Mówi.

Jeśli leasing samochodu, można go także dostosować do swoich potrzeb i potrzeb. "Osoby fizyczne mogą korzystać z dowolnie konfigurowalny, nowy wymarzony samochód w życiu codziennym - w przystępnych miesięcznych ratach"Mówi Constantin Hack. Przez tak zwanych pakietów usług są często koszty ubezpieczenia i konserwacji miesięcznych płatności. Dla kierowców, którzy lubią mieć wszystkie koszty w umyśle i chcą zająć trochę papierkowej roboty, Leasing oferuje wiele zalet. "Leasing jest praktycznie wakacje all-inclusive w samochodach"Mówi Hack.

Po zakończeniu trwania umowy, klient zwraca samochodu do uzgodnionej wartości rezydualnej do dystrybutorów, a następnie - na przykład ponownie poprzez leasing - zdecydować się na nowym pojeździe. "Leasingobiorca nie trzeba się martwić o sprzedaży pojazdu po wygaśnięciu dzierżawy"Mówi Rechbach z AKA. Wartość końcowa pojazdu obliczany jest z reguły od wybranego umownego i kilometrów rocznie.

Uszkodzenia pojazdów leasingowanych mogą być kosztowne

Dostarcza firma leasingowa po powrocie do uszkodzenia pojazdu, ustalone, może następnie przyjść koszty leasingobiorcy Dostarcza firma leasingowa z siedzibą w powrocie do uszkodzenia pojazdu, można na leasingobiorcę następnie kosztuje przyjść Źródło: picture alliance / dpa

Ale tak jak prawdziwy wakacje all-inclusive czasami grożą niespodzianek: Podczas termin musi być Najemca inaczej dbać o swój samochód, tak jakby to była jego prywatna samochód.

W przeciwnym razie mogą być problemy ze zwrotem w zależności od modelu leasingu, ponieważ pojazd nie spełnia warunku umownego. Zadrapania lub wgniecenia na dachu i zużycia opon i wnętrze może być drogie, aby zapłacić firm leasingowych często.

również zostaną określone w umowie często przebieg, że leasingobiorca może łącznie jazdy. Jeśli przekracza to dodatkowy podatek jest należny. I dzierżawy często może zakończyć się przedwcześnie. Według ADAC, jest w niektórych umów, ale specjalnego prawa, tak jak w przypadku kradzieży. Z powodu takich subtelności zaleca automobilklub studiować dokładnie przed podpisaniem umowy najmu.

Kto chce prowadzić samochód nawet po zakończeniu trwania umowy, może krupier również zorganizować tzw prawo zakupu, ADAC mówi. Konsumenci powinni mieć pewność, aby dać ale piśmie. Umowa słowna nie jest prawnie wiążący aw przypadku sporu często trudne do udowodnienia. Ponadto, umowa taka jest zawsze zawarta pomiędzy leasingobiorcy i dystrybutorów za to firmę leasingowa nie jest zaangażowana. Robi się ze sprzedawcą w międzyczasie do bankructwa, tak, że opcja zakupu nie jest już ważny.

Można znaleźć więcej motor-talk-Nowiny w naszym jasnym świetle 7-dniowy

Like this post? Please share to your friends: