Nissan Qashqai Facelift (2017): Raport test drive, dane, ceny – Autonomia przychodzi później w nowej Qashqai

Rynek europejski jest najskuteczniejszym Qashqai Nissan historia. facelift historia sukcesu kontynuować? Testujemy wersję poprawioną.

Nissan Qashqai Facelift (2017): redaktor MOTOR-TALK Sven Förster z
Nissan Qashqai Facelift (2017): redaktor MOTOR-TALK Sven Förster z "nowy" Nissan Qashqai

Źródło: Nissan

Wiedeń - Dawno minęły czasy, gdy odpowiedziały na Qashqaia odruchowo „Zdrowie”. Kompaktowy SUV dawna niewypowiedziany do nieodzowne. Przynajmniej dla Nissana. Od momentu wprowadzenia na rynek w 2007 roku sprzedano 2,3 miliona egzemplarzy na całym świecie, w Europie nie Nissan nigdy nie był udany. Według dokładnie model drugiej generacji uaktualnienie nie powiedzie się.

Facelifted Nissan Qashqai różni się tylnych świateł tylnych zwłaszcza zmian od poprzedniego wzoru Facelifted Nissan Qashqai różni się tylnych świateł tylnych zwłaszcza zmian od poprzedniego modelu Źródło: Nissan

Część autonomiczna od wiosny 2018

Najbardziej uderzająca zmiana wizualna? V-profil na osłonie chłodnicy rozprzestrzenia się we wszystkich kierunkach, a teraz rozciąga się reflektory. Nissan godło dorastałem. Nie bez powodu: Za logo marki, czujnik radarowy jest ukryta. Jeszcze dostarcza pomagać tylko hamulec awaryjny z danymi. Począwszy od wiosny 2018, czujnik radarowy będzie razem z aparatem na wysokości lusterka wstecznego w oparciu o pół-autonomiczny jazdy.

Adaptacyjny tempomat, który zatrzymuje się automatycznie, a następnie rozpoczyna się w połączeniu z ostrzeżeniem o opuszczeniu pasa ruchu, posiada samochód interwencją na linii kierownicy - nic nowego. Gdyby nie to, że zapowiedzi Samochód powinien poradzić sobie w Traffic Jam i kolejkowania ruchu bez ingerencji kierowcy. Właśnie tu, wiele systemów idą na rynku ani limitów: Do wspomagania układu kierowniczego jest aktywny w większości modeli tylko od 60 km / h. Tak szybko byli kierowcy w ruchu trudnym poruszających często lubią.

Postęp w obsłudze

Nissan obiecuje pomoc kierownicy z pierwszego km / h. Jesteśmy ciekawi, ale kontrolować Qashqai teraz wolą sami. Wreszcie, odświeżony kompaktowy SUV ma na celu zapewnienie przez zmiany układu kierowniczego, zawieszenia i amortyzatorów zauważalnie lepszą obsługą. Że jeśli wierzą Japończycy tylko uaktywniony tryb SPORT kierownicy. W standardzie wykończenia jest wystarczające bezpośrednio, ale zawsze miękkie i nieprecyzyjne. W głosowaniu w ostrzejszy Qashqai zrobić Switchbacks zabawy.

Kto naprawdę chce wiedzieć to na zakrzywionej darni należy zejść w głąb komputera pokładowego i tam poza kontrolą podwozia. System minimalizuje toczne i pitchingu ruchów ciała poprzez hamowanie interwencji, zarówno na poszczególnych kołach lub efektu hamowania silnikiem. Powiedzieć: Okazuje powrotem gaz. Zakłócając „trawnik” dla wygody podczas podróży. Nissan i do tego jest w końcu z oczekiwaniami. Pasuje do wprowadzenia szorstką podwozie, krótkie fale się dobrze.

Podróżując w 130-konny diesel z automatyczną

Qashqai w 2018 roku z dużym bagażnikiem: Tylny może zaprosić do 1585 litrów Qashqai, gdy tylne siedzenie jest składane Qashqai w 2018 roku z dużym bagażnikiem: Tylna Qashqai może zaprosić do 1585 litrów, gdy tylne siedzenie jest składana Źródło: Nissan

Stoją w QASHQAI czterech dostępnych jednostek: THE 1,2 litra benzyny z silnika turbo 115 HP mogą być zamawiane z ręczną sześciobiegową przekładnię lub automatyczną skrzynią biegów. Im silniejsze 1,6-litrowy silnik z turbodoładowaniem benzyna 163 PS są wykorzystywane wyłącznie w połączeniu z przekładnią. To samo odnosi się do 1,5-litrowy turbo diesel z 110 hp. Największy zestaw kombinacji nadaje się do 1,6 litra turbo oleju napędowego 130 KM. Tutaj stoi obok ręcznego i automatycznego i wariantu ręcznie mieszano koła do wyborów.

Jedziemy jeszcze potężny diesel z automatyczną skrzynią biegów i napędem na przednie koła. Wreszcie, tylko 30 procent nabywców niemiecki Qashqai zdecydować się na cztery koła. Nie przegap go na asfalt terenu, nawet w lekkim deszczu. 1,6-litrowy silnik wysokoprężny pracuje w dolnym zakresie prędkości obrotowych wszystko dobre. Z nagłym momentem uderzać przednie koła, ale nie mają do czynienia.

Jest, jak można się spodziewać na olej napędowy, nawet w górnym zakresie obrotów. Bad tak że bezstopniowej automatycznej lubi widzieć kruszywo poza 3.500 obr./min. Już w poprzednim modelu, wielu kierowców nie był zadowolony z automatyczną CVT. Nissan ulepszony układ napędowy, ale pozostaje jeszcze wiele do zrobienia. Upór, jednak nie można oskarżać systemu. Staje kierowcę przesunąć drążek, bezstopniowa przekładnia reaguje tak szybko, jak nowoczesnym przetwornikiem i rozwiązań dkg.

Nissan Qashqai jako bestseller: Od wprowadzenia na rynek w 2007 roku sprzedano 2,3 miliona modeli na całym świecie Nissan Qashqai jako bestseller: Od wprowadzenia na rynek w 2007 roku sprzedano 2,3 miliona modeli na świecie Źródło: Nissan

Model podstawowy z 20.490 euro

Do tej pory „Tekna” był najwyższy poziom wykończenia. Z liftingu Nissan rozszerza cztery istniejące linie wokół nowego Najlepsza wersja „Tekna plus” z miejsc w nappa. W każdym razie, jest w Qashqai, płaskim dnem kierownicy. Chciałbym na pewno nie wszyscy, ale jest o wiele łatwiejsze niż falbanką swojego poprzednika. Podatek jest już znany od Nissan Micra.

Ponadto Nissan spadł o większej izolacji i grubsze plasterki szumu tła w Qashqai. Zmieniona bestsellerem jest dostępny od 20,490 euro dla obsługi transmisji 1,2-litrowy silnik benzynowy. Od sierpnia faceliftingu jest dystrybutorem, z góry, istnieje już kilka modeli pre-produkcyjne do testów.

Wniosek: Nie wszystko z punktu widzenia klienta

Nawet jeśli coraz więcej powstaje konkurencja w segmencie SUV kompaktowy Nissan Qashqai jest coś takiego jak oryginał i ma pewną przewagę - nawet w postaci dużej bazy klientów. Jeśli uważasz, że Japończykom, że poprawiła się bestsellerem w dużej mierze zgodnie z życzeniem bywalców.

Niezależnie od tego, który zapewne bardzo chciał zrzeczenia Apple carplay i odroczony start Assist pełnym pakietem? Jeśli chodzi o pomoc i łącznością sprzedaży Nissan Garant wreszcie miał większe zaległości niż w konstrukcji osłony chłodnicy.

Dane Nissan Qashqai 1.6 Diesel

 • Model: Nissan Qashqai 1.6 Diesel
 • Silnik: czterocylindrowy 1,6 litrowy silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem katalizatora magazynowania NOx
 • Skrzynia biegów: bezstopniowa przekładnia CVT
 • Moc 130 KM przy 4000 obrotach
 • Moment obrotowy 320 Nm przy 1750 obrotach
 • Wydajność: 4,7 l / 100 km (NEDC)
 • CO2: 122 g / km
 • 0 - 100 km / h 11,1 s
 • Prędkość maksymalna: 183 kilometrów na godzinę
 • Długość: 4,39 m
 • Szerokość: 1,81 m
 • Wysokość: 1,59 - 1,62 m
 • Rozstaw osi 2,65 m
 • Masa własna (EU): 1485 do 1630 kg
 • Pnia: 430-1585 l
 • Baza Cena Nissan Qashqai (standardowe wyposażenie z 1,2-litrowym silnikiem benzynowym): od 20,490 EUR
 • Otwarcie rynku: sierpień 2017

Nissan Qashqai z nowym górnej linii sprzętu Nissan Qashqai z nowym górnej linii sprzętu "Tekna Plus": Oni są rozpoznawane przez relingi dachowe i lusterkami w Chrome

Like this post? Please share to your friends: