Citroën Przestrzeń Tourer, Peugeot podróżników: raport Jazdy, test – Nic nie porusza lubisz Citroën – ale Peugeot czy Toyota

Oni wreszcie przybył, toczenia "większe salony" Peugeot i Citroen. Podróżny może wersje osobowe i przestrzeń Tourer odkupić swoje twierdzenie? Pierwszy przejazd.

Cztery silniki, trzy długości, dwa rozstawy osi, liczne systemy wspomagania i miękkie skórzane fotele biurowe: Różnorodność i sprzęt powinien przejść awangardy francuskiej przeciwko VW Multivan, Ford Tourneo Niestandardowy i Współpracy
Cztery silniki, trzy długości, dwa rozstawy osi, liczne systemy wspomagania i miękkie skórzane fotele biurowe: Różnorodność i sprzęt powinien przejść awangardy francuskiej przeciwko VW Multivan, Ford Tourneo Niestandardowy i Współpracy

Źródło: Groupe PSA

Bonn - Co walizkę. Oczywiście, dużo miejsca jest jeden w segmencie samochodów dostawczych i Großraumvans podstawowej działalności. Ta nowa francuska miejsca siłownia ustawienie coś ekstra: Gdzie pomieścić konsolę środkową, jest ogromna pusta przestrzeń na półkach drzwi potrwa wiele małych samochodów w bagażniku.

Dlaczego mówimy o czymś anonimowo z „francuskim”? Ponieważ ten samochód ma wiele imion. Citroën sprzedał go jako samochodu dostawczego Jumpy (lub jako samochód „Jumpy Combi”) i jako prawdziwego samochodu Przestrzeń Tourer, Peugeot Expert i analogowych i Taveller. Toyota oferuje samochód również PROACE. Wszystkie te modele są technicznie identyczne i rolka z fabryki PSA w Valenciennes - stare „Eurovan” -Werk, PSA i Fiat w 1978 roku założył razem.

Wersja pasażer różni się przede wszystkim z ich opcji wyposażenia samochodu, który nadal gorąco w Citroën Jumpy i Peugeot Expert Wersja pasażer różni się przede wszystkim z ich opcji wyposażenia samochodu, który trwa w Citroën Jumpy i Peugeot Expert gorącej Źródło: Groupe PSA jest wspólny dla całej bazy: PSA platforma modułowa EMP2 samochodów. Olejem napędowym o pojemności 1,6 lub 2,0 litra na czterech poziomach dwóch rozstawów trzech długościach ciała. Więc dlaczego wiele nazw? Ponieważ samochody przynieść jak najwięcej sprzętu samochodowego, który chciał, aby odróżnić silniejszy, mówi PSA.

Samochody, ciężarówki, salon?

Dzisiaj jedziemy Citroën Kosmiczne Tourer i Peugeot Traveler. Citroën widzi przestrzeń tourer niż duża rodzina taxi lub autobus, Peugeot lubi mówić o „biznesu” z promu salonie atmosfery. I chce wykorzystać najwyższe standardy w nadchodzącym roku z skręcania „Business Lounge”. Różnica wydaje się dość sztuczny, ponieważ katalogi wyposażenie obu modeli są prawie nie różni się - nawet Citroën oferuje udogodnienia Salon 2017th

Dwa siostrzane modele mają wspólnego: Wnętrze nie dość osiągnąć poziom, który sugeruje „salonie” roszczenia. Deska rozdzielcza i boczki drzwi wykonane są z twardego plastiku i mają trzeźwy - mimo dekoracyjną klamrą aluminium po stronie pasażera, pomimo skórzana kierownica i gałka zmiany projektu w odpowiednich wygląd.

pozycja siedząca za kierownicą nie samochody, ale dostawcze: strome, pionowo, blisko kierownicy. Tu jednak siedzieć na drobnych, overstuffed skórzanych fotelach - dopłaty elektrycznie regulowane, podgrzewane i z funkcją masażu. Że pasuje.

Przestrzeń (prawie) bez końca

Znacznie ważniejsze w Van, jest jeszcze co pasuje za pierwszym rzędzie: dużo. W układzie pięciu osobowego, jest podzielone na potrójnym kanapy 60:40 oraz, w zależności od długości korpusu, 750-2011 litrów bagażnika do dolnej krawędzi okna. Oparcie można złożyć w górę, w skali całego banku lub rozwinąć.

Za drugim rzędzie nadal mieści się w całej długości, trzecią, również przegubowo i przesuwnie. Tutaj prawie wszystko jest dozwolone. Nie nietypowe: Kto chce rozszerzyć siedzeń lub przenieść, potrzebuje trochę siły. Wersja salon od 2017 obejmują cztery indywidualne fotele plus tabele chowane. Aby następnie dostosować elegancki, duży szklany dach i oczywiście osobny system klimatyzacji.

Bogato wyściełane skórzanym fotelu, i to jest osiem: Dobry sit pozostawia go w nowym PSA Van Bogato wyściełane skórzanym fotelu, a osiem z tego samego: Dobry sit pozostawia go w nowym PSA Van Źródło: Groupe PSA bardzo praktycznie, dwa duże drzwi przesuwne, które działają elektrycznie z drugiej linii sprzętu, a nawet otwarte na rzut stóp Unters rufę. Ale wtedy trzeba wędrować wokół samochodu raz. Dla dużych, szeroko otwierania tylnej klapy elektrycznym byłoby również miło, nie ma. Po tym wszystkim, okno można otworzyć osobno.

Dobre podwozie, pedały brutto

Układ kierowniczy, zawieszenie i skrzynię biegów umieścić projektantów Peugeot, Citroen i Toyota samo. Małe silniki nie przynosi z PSA na jazdę próbną. Silny napędowy 2,0 litra poruszać duży Van wystarczająco szybkie zużycie 7-8 l / 100 km w celu (średnia wartość napędzanego-PS-150, wersja 5.3 l / 100 km). Automatyczne jest tylko dla górnej diesla (177 KM).

Z wrażenia z jazdy samochód nie chce rozmawiać poważnie. Do tego, sprzęgło, układ kierowniczy jest zbyt gruba, aby obojętny. Pedał hamulca oferowane niezwykle duży luz na jeden test samochodu w inny pojazd przystosowany głosowania.

Dobre: ​​Nawet nieobciążony komfort jazdy dopasowanie. Nie oczywiste, tyle furgonetki sprężyn tylko optymalnie z dużą ilością masy na oś tylną. PSA za budynkiem zawiesinę zmiennej twardości, która dopasowuje się do danej masie - dopuszczalne obciążenie zależy od wyposażenia 600 do 1000 kg.

Asystent: Pełna obsługa z Francji

Chociaż Citroën i Peugeot Przestrzeń Tourer podróżników jazdy tylko częściowo jako samochodów osobowych - ale na pewno może dostarczyć tak z nowoczesnej łączności, komfort i wiele asystentów. Unikalny w tej klasie jest HUD. Lane ostrzeżenie odejście, rozpoznawania znaków drogowych, asystenta świateł drogowych, Totwinkelwarner, adaptive cruise control, and Co: Przeciwko wherewithal, Van pokład może się średniego szczebla.

Tyle pasuje Citroën i Peugeot Tourer Kosmicznej podróżników: Określanie stałej objętości bagażnika naprawdę nie ma sensu w tym modelu Tyle pasuje do Citroena Kosmicznej Tourer i Peugeot podróżników: Określanie stałej objętości bagażnika sprawia, że ​​model ten nie ma większego sensu Źródło: Groupe PSA również łowców okazji nie powinien robić bez sygnalizatora parkowania i tylną kamerę: Pomimo wyraźnie widocznych krawędzi samochód jest mylące tylko jego długość i wysokość ,

Jeśli cena jest gorąco?

Nie ma wątpliwości: Z wielu opcji cena może być szybko usunięte wyszedł z numerem podstawowym 34 380 euro. Istnieje podróżników lub spacja Tourer w wersji krótkiej 4.60 metrów. Niestety, który jest dostępny tylko w prostszych urządzeń biznesowych, nie pojawiają się skórzane fotele do masażu w cenniku, na przykład, dla taxi jakości skóry syntetycznej.

Dobre: ​​boczne poduszki powietrzne w serii 2 i 3 są standardem w PSA. Do tego VW Multivan wymaga nawet 500 euro plus dodatkowy wybór „dobrego pakietu nocnego" o kolejne 650 euro. Ogólnie rzecz biorąc, jeden jest zawsze kilka tysięcy pozostaje na porównywalnym konfiguracji z modeli PSA poniżej cen dla VW Multivan lub Mercedes V-Class.

Oczywiście, nie całkowicie niezamierzone. I tylko 4,60 m długości będzie znaleźć gdzie indziej ledwie osiem lub dziewięć miejsc siedzących. Z drugiej strony, ci, którzy są na tyle odwagi do wszystkich partii materiałów luksusu, zapłacić co najmniej 45,610 euro dla Peugeot i Citroen nawet 48,060 euro na liście. Z tego luksusowego wyposażenia, takie jak skórzane siedzenia i dachem następnie są wbudowane w.

Specyfikacja: Citroën Przestrzeń Tourer, Peugeot podróżników

Silniki i skrzynie biegów:

 • 1,6 litrowy napędowy 95 KM, 210 Nm, 5.6 l / 100 km (NEDC), pięć przekładnia manualna, V max: 145 kilometrów na godzinę
 • 1.6 napędowy, 116 KM, 300 Nm, 5.2 l / 100 km (NEDC); Sześć-biegowa manualna skrzynia biegów, V-Max: 160 kilometrów na godzinę
 • 2,0 litrowy napędowy 150 KM, 370 Nm, 5.3 l / 100 km (NEDC), sześć przekładnia manualna, V max: 170 kilometrów na godzinę
 • 2,0 litrowy napędowy, 177 KM, 400 Nm, 5.7 l / 100 km (NEDC) sześciobiegową przekładnię automatyczną V max: 170 kilometrów na godzinę

Miar

 • Długość: 4,606 m; 4,956 M; 5,308 m
 • Szerokość: 1,92 m (o. Spiegel)
 • Wzrost: 1,89 m
 • Rozstawy osi: 2,925 m; 3,275 m
 • Zbiornik: 70 l
 • Trunk: Patrz tabela
 • Ciężar własny: 1,611 do 1,780 kg
 • uciąg: 1800 do 2300 kg
 • Baza Cena: 34380 EUR

Projekt: Czy jest trochę, ale przede wszystkim modułowej platformy umożliwia wiele wariantów, krótkie zwisy i stosunkowo niską wagę Projekt: Czy jest trochę, ale przede wszystkim modułowej platformy umożliwia wiele wariantów, krótkie zwisy i stosunkowo niską wagę

Like this post? Please share to your friends: